Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Válek Autosport – když závodí celá rodina

Starší generaci netřeba Válek Autosport představovat. Příznivcům rychlých kol a automobilových závodů, kteří se narodili o něco později, možná existence úspěšného závodnického týmu doposud unikala a právě proto jsme připravili článek, ve kterém jsme se rozhodli představit nejen zakladatele Zdeňka Válka, ale i jeho syna Petra.

Jak to všechno začalo…

Závodní tým Válek autosport založil v roce 1964 skvělý závodník Zdeněk Válek, ale vášeň k závodění a vůni benzinu postihla celou jeho rodinu. Během své závodnické kariéry dosáhl mnoha skvělých výsledků a to především v really a závodech do vrchu. Na jeho četných úspěších se podílela i jeho žena Amálie, která ho v nejen podporovala, ale dokonce se sama účastnila závodů. V jejich „řemesle“ samozřejmě pokračoval i syn Petr, který je od roku 1991 jediným majitelem, ale také hlavním jezdcem rodinného týmu. V současné době patří mezi nejúspěšnější české jezdce vůbec a po jeho boku již startovalo mnoho známých jmen. V barvách Autosportu Válek se objevili úspěšný jezdec Fia GT Luca Moro, rakouský olympionik v lyžování Hanss Knauss, ale i frontman slovenské kapely Elán – Jožo Ráž.

Současnost

Petrovy nasbíral první závodní zkušenosti s formulí Škoda, ale poté přesedlal ke speciálům z Bavorska. BMW zůstal věrný a v současné době ho můžeme vidět za volantem BMW M3 GTR nebo 130i GTR. Mezi stálé členy válkovic závodního týmu dnes patří i Milan Vaňkát, který společně s Petrem tvoří velmi vyrovnané duo. Díky bohatým zkušenostem a talentu mají skvěle našlápnuto k budoucím úspěchům nejen v českém, ale i celoevropském měřítku.

Tým si své vozy ladí ve vlastních dílnách, které jsou mimo jiné k dispozici i vám. Válek Autosport totiž nabízí servis a opravy pro vozy všech značek. Hledáte-li pro svého plechového miláčka opravdové odborníky, jste na správném místě. A neměli bychom zapomenout ani na žádanou renovaci oldtimerů.

Chcete-li se o závodním týmu Válek Autosport a jeho službách dozvědět více, koukněte se na oficiální webové stránky valek-group.com. Na webu najdete také fotogalerii, kde si můžete závodní speciály prohlédnout v celé své kráse.