Válek Autosport - když závodí celá rodina

Válek Autosport - když závodí celá rodina

Starší generaci netřeba Válek Autosport představovat. Příznivcům rychlých kol a automobilových závodů, kteří se narodili o něco později, možná existence úspěšného závodnického týmu doposud unikala a právě proto jsme připravili článek, ve kterém jsme se rozhodli představit nejen zakladatele Zdeňka Válka, ale i jeho syna Petra.

Jak to všechno začalo...

Závodní tým Válek autosport založil v roce 1964 skvělý závodník Zdeněk Válek, ale vášeň k závodění a vůni benzinu postihla celou jeho rodinu. Během své závodnické kariéry dosáhl mnoha skvělých výsledků a to především v really a závodech do vrchu. Na jeho četných úspěších se podílela i jeho žena Amálie, která ho v nejen podporovala, ale dokonce se sama účastnila závodů. V jejich „řemesle“ samozřejmě pokračoval i syn Petr, který je od roku 1991 jediným majitelem, ale také hlavním jezdcem rodinného týmu. V současné době patří mezi nejúspěšnější české jezdce vůbec a po jeho boku již startovalo mnoho známých jmen. V barvách Autosportu Válek se objevili úspěšný jezdec Fia GT Luca Moro, rakouský olympionik v lyžování Hanss Knauss, ale i frontman slovenské kapely Elán – Jožo Ráž.

Současnost

Petrovy nasbíral první závodní zkušenosti s formulí Škoda, ale poté přesedlal ke speciálům z Bavorska. BMW zůstal věrný a v současné době ho můžeme vidět za volantem BMW M3 GTR nebo 130i GTR. Mezi stálé členy válkovic závodního týmu dnes patří i Milan Vaňkát, který společně s Petrem tvoří velmi vyrovnané duo. Díky bohatým zkušenostem a talentu mají skvěle našlápnuto k budoucím úspěchům nejen v českém, ale i celoevropském měřítku. Tým si své vozy ladí ve vlastních dílnách, které jsou mimo jiné k dispozici i vám. Válek Autosport totiž nabízí servis a opravy pro vozy všech značek. Hledáte-li pro svého plechového miláčka opravdové odborníky, jste na správném místě. A neměli bychom zapomenout ani na žádanou renovaci oldtimerů. Chcete-li se o závodním týmu Válek Autosport a jeho službách dozvědět více, koukněte se na oficiální webové stránky valek-group.com. Na webu najdete také fotogalerii, kde si můžete závodní speciály prohlédnout v celé své kráse.

Publikováno: 22. 03. 2013

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam

Tagy: BMW 130i GTR | bmw m3 gtr | petr válek | válek autosport