Zbavte se akné jednou provždy

Zbavte se akné jednou provždy

Červené tváře, zanesené póry, viditelné pupínky a po nich jizvy, které jen tak nezmizí. To vše je akné, které vás může nepříjemně potrápit, a to nejen v pubertě. Zkuste najít efektivní způsob, jak se akné zbavit. Poradíme vám, jak na to.

Analýza pleti

Víte o své pleti všechno tak, abyste jí věnovali dostatečnou péči se správnou kosmetikou? Analýza pleti vám pomůže zjistit, zda je vaše pleť suchá a dehydratovaná nebo naopak mastná se sklony k tvorbě akné. Dozvíte se, jak se chovat ke smíšené pleti a která místa na vašem obličeji patří k těm problematičtějším. Následně bude pro vás výběr kosmetiky jednodušší.

Pravidelné čištění pleti

Tvorba akné patří sice k pubertě, ale u mnohých zůstává ještě dlouhou dobu poté. Mnohdy to může být dáno genetikou, ale také nesprávným životním stylem. Pokud se chcete zbavit akné, snažte se o pravidelné čištění pleti. Zvolte například osvěžující tonikum, které pleti navrátí mladistvý vzhled a také pružnost. Vyzkoušejte čistící gely proti akné, stejně jako čistící séra proti akné.

Vyzkoušejte, co je pro vás nejlepší

Vyzkoušejte kosmetické přípravky, abyste zjistili, které z nich jsou pro vás ty pravé. Kromě čistících gelů se hodí i čistící pěny pro ranní i večerní péči. Zkuste nějakou dobu pleť s akné ošetřovat pomocí sady proti akné a již po prvním měsíci pravidelného používání si můžete všimnout změny. Skvělým způsobem, jak se zbavit jizviček po akné jsou například také vyhlazovací séra.

Pleťové masky

Proti akné vám poslouží i pleťové masky. Dopřejte si masku alespoň dvakrát týdně a spojte to s příjemným rituálem. Nebojte se napustit si horkou vanu, kde se póry horkem otevřou a následně pleť lépe vyčistíte. Případně si dejte masku před spaním a po dobu jejího užívání si třeba lehněte k oblíbenému filmu nebo si třeba přečtěte pár kapitol v rozečtené knize.

Užijte si beauty day

Pleťovou masku si můžete dopřát i s kamarádkou, sestrou nebo dokonce s partnerem, když si uspořádáte společný „beauty day“. Dopřejte si zaslouženou péči a rozmazlujte se. Vaše fungující a zdravé tělo i svěží a mladistvá pleť budou důkazem toho, že to děláte správně.

Publikováno: 21. 10. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam