Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Posuvné dveře vám mohou ušetřit spoustu cenného místa

Nedostatek místa se netýká jen titěrných panelákových bytů – často se s ním potýkáme i v menších rodinných domech. A protože bydlení není nafukovací, musíme neustále přemýšlet nad tím, jak efektivně využít každý centimetr čtvereční. Pomáhají nám v tom vestavěné skříně a další bytové prvky, které jsou zhotoveny na míru dispozicím daného interiéru. V poslední době jsou stále populárnější také takzvané stavební pouzdra, do kterých lze zabudovat posuvné dveře. Díky nim lze využít i plochu v jejich okolí a ušetřit tak až 2 m2 prostoru v místnosti.

Stavební pouzdro je důmyslný stavební prvek, který slouží k osazení dveří a rámu přímo do zdiva a kromě toho, že umožňuje zasouvání dveří, také dveře chrání před vnějším poškozením. Významnou roli však hraje i fakt, že se zasunovací dveře velmi tiše zavírají a otevírají. Díky nim je nepříjemné vrzání nebo přibouchnutí průvanem minulostí. Manipulace s posuvnými dveřmi je opravdu snadná a zvládnou ji i handicapované osoby, kterým otevírání a zavírání klasických dveří dělá problémy.

Dveřní pouzdra pro zasunovací dveře se vyrábí v těchto variantách:

  • pouzdra do zděné příčky
  • pouzdra do sádrokartonu

Realizace montáže stavebního pouzdra

Stavební pouzdra jsou dodávány jako jeden celistvý balíček, který obsahuje všechny nezbytné komponenty. Balení vždy obsahuje podrobný tištěný návod, ve kterém jsou přesně popsány jednotlivé kroky montáže tak, aby ji byl schopný provést i laik. Předtím, než s montáží začnete, pro jistotu zkontrolujte, zda balení obsahuje všechny součásti, a to podle přiloženého detailního výpisu.

Široký výběr ověřených stavebních pouzder značek J.A.P. a Alvelis najdete v on-line stavebninách StavbaOnline.cz. Cena jednoho z nejprodávanějších modelů, Alvelis klasik, je přitom nižší než 5 tisíc Kč. Doprava je zdarma a to kamkoliv po celé České republice. Toužíte-li po moderním a poněkud nevšedním interiérovém prvku, který vám ušetří poměrně dost cenného místa a dlouho uchová dveře v původním stavu, neváhejte a pořiďte si ho u prověřeného prodejce.