Jak vyřešit nedostatek diskového prostoru? Pomocí externího úložiště!

Jak vyřešit nedostatek diskového prostoru? Pomocí externího úložiště!

Trápí vás nedostatek diskového prostoru? Potřebujete ho ke svým hostingovým službám více? Zkušenější uživatelé ví, že problém řeší síťové úložiště. Využívá se k hostingovým službám pro zálohování nebo zvýšení diskové kapacity pro server. Velkou výhodou jsou minimální nároky na správu. V následujících řádcích vám prozradíme, proč vsadit na služby od společnosti Coolhousing. Společnost Coolhousing nabízí hned dvě varianty. První je sdílené datové úložiště s kapacitou do 1 TB. Hodí se pro nepříliš náročné projekty jako náhrada kapacity virtuálního serveru a případně jako místo pro zálohy. Druhou variantou je řešení pro náročnější projekty – dedikované NASy (Network Attached Storage).

Proč zvolit dedikované síťové datové úložiště?

Dedikované datové úložiště má podobu malého serveru. NAS sice slouží především jako centrální úložiště pro data a zálohy, ale nabízí také pár speciálních funkcí. Využívá se jako souborový, emailový, stahovací nebo webový server. K výhodám patří intuitivní webová správa a dostupnost (funguje nepřetržitě). V případě zájmu lze od Coolhousingu NAS odkoupit za 59 Kč. Služba je samostatná a řídí se stejnými pravidly jako služby dedikovaného serveru – vztahuje se na ni i bezplatný HW servis po celou dobu používání.

Proč zvolit sdílené síťové datové úložiště?

Diskový prostor v rámci diskového pole RAID podporuje protokoly FTP, NFS, SMB, SFTP a RSYNC. Pro protokoly NFS a SMB se nabízí možnost šifrování a zabezpečení pomocí soukromého nebo veřejného klíče. Také v případě tohoto řešení získáte dostatek diskové kapacity s minimálními nároky na správu a zabezpečení. Chcete-li se o službách datacentra Coolhousing dozvědět více, zamiřte na https://www.coolhousing.net/cz/externi-datove-uloziste. Zjednodušte si život a přestaňte řešit problémy spojené s nedostatkem diskového prostoru – ušetříte spoustu času, který budete moct věnovat podstatnějším záležitostem.

Publikováno: 17. 05. 2016

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: externí datové úložiště