Pozvěte si na svatbu profesionálního fotografa. Nebudete litovat!

Pozvěte si na svatbu profesionálního fotografa. Nebudete litovat!

Statistiky sice praví, že polovina manželství v České republice končí rozvodem. Ale to neznamená, že to vaše nemá šanci. Pokud jste našli toho pravého/tu pravou, zapomeňte na grafy a tabulky. Namísto toho se soustřeďte na to, aby váš budoucí svazek fungoval tak, jak má. A není nic horšího, než podcenit svatbu, která je pomyslnou vstupní branou do společného života. My se zaměříme na poměrně podceňovaný, ale o to důležitější aspekt. Jestlipak jste již přemýšleli nad tím, kdo bude průběh ceremoniálu a následnou veselku fotit? Výběr fotografa neberte na lehkou váhu, protože jsou to právě krásné fotografie, které vám budou v budoucnu připomínat jeden z nejkrásnějších dnů v životě.

Svatbu by mohl nafotit kamarád. Chcete riskovat faux pas?

Nabízí se otázka, zda si najmout profesionálního fotografa, nebo se obrátit na nejlepšího kamaráda. Vždyť má přece také fotoaparát a ochotně vám pár snímků pořídí... To jistě ano, ale v jaké kvalitě? Předpokládejte, že vaši známí (byť se mezi nimi může objevit fotograf – amatér), nemají tak špičkové vybavení jako profesionální svatební fotograf. Mimo to po nich nemůžete chtít, aby celou dobu usilovně fotili a neužili si svatební veselí. No a ze všeho nejhorší je, když se fotograf po několika panácích odporoučí do zákulisí...

Jak vybrat profesionálního fotografa?

Jenomže ani výběr profesionála není jednoduchá záležitost. Jako profesionální fotograf se totiž prezentuje kde kdo. Obezřetnost je proto na místě – nehleďte pouze na cenu, ale především na reference. Nakoukněte do fotogalerie na webu a dle svého vkusu vyhodnoťte, zda tvorba stojí za to. Profesionála poznáte i na základě jeho chování. Bude se vás ptát na detaily a vyslechne si vaše představy ještě předtím, než svatba započne. Zároveň vám poradí a z vlastní iniciativy doporučí vlastní nápady. No a v neposlední řadě vám poskytne kontakt na klienty, se kterými spolupracoval v minulosti. Většina z nich vám jistě ráda sdělí, zda byli s dotyčnou osobou spokojení.

S Lukášem Alexandrem nešlápnete vedle

Na závěr jsme si nechali konkrétní tip. Hledáte-li profesionála každým coulem, který fotí svatby v lokalitách v okolí Ostravy a Brna, obraťte se na Lukáše Alexandra. Svatební fotograf BrnoOstrava má s focením svateb dlouholeté zkušenosti a jeho tvorba hovoří za vše. Podívat se na ni můžete na www.alex-art.cz. A nezapomeňte si Lukáše rezervovat s předstihem, protože jako každý kvalitní fotograf má diář nabitý.

Publikováno: 13. 10. 2015

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: svatební fotograf brno