Praktické tipy ohledně vyklízení bytů, domů i firem

Praktické tipy ohledně vyklízení bytů, domů i firem

Máte před sebou vyklízení sklepa, půdy či jiných prostor? Tento nelehký a časově náročný úkol musíte důkladně promyslet. Pustíte-li se do vyklízení takříkajíc bezhlavě, zbytečně ztratíte čas a přiděláte si spoustu starostí. Prozradíme vám, jak postupovat a jak nakládat s odpadem.

Jak vyklidit dům či byt?

Byt, dům, půda, sklep – ať už jsou máte spadeno na to, či ono, začněte tím, že si připravíte plán. Ujasněte si, které z věcí v prostorách ponecháte a které naopak vyhodíte. Máte-li přehled o tom, co všechno se v místnosti nachází, udělejte si seznam všech položek. Roli hraje i to, jak hodláte dané prostory či celý objekt využít. V případě sklepu či půdy je často nezbytná dezinfekci nebo deratizace. Budete-li dům či byt pronajímat, nevyhnete se také nejrůznějším úpravám a opravám. Možná vás neminou ani rekonstrukční práce. Pak by se vám jistě hodila pomoc odborníků, kteří se o vyklízení nebo alespoň odvoz odpadu postarají za vás. Vyjde vás do dráž, ale ušetříte spoustu drahocenného času. Nebudete-li si vědět rady ohledně ceny určitých věcí, neváhejte s přizváním odhadce. Kdo ví, třeba se ukáže, že máte doma samé sběratelské skvosty. Tip: Přečtěte si o tom, jak nakládat s odpadem!

Jak vyklidit větší prostory?

Vyklidit dům či byt je náročné, nicméně v porovnání se skladem, obecní budovou, hotelem apod. jde o procházku růžovým sadem. Spolupráci s profesionální firmou se nevyhnete, ale na druhou stranu nepromarníte čas a budete moct řešit důležitější věci. Nezapomeňte na pravidla ohledně nakládání s citlivými daty (např. archiv s údaji o klientech). Rozhodnete-li se je zlikvidovat, protože je v budoucnu nevyužijete, nechte je skartovat.

Kam s odpadem?

Ať už budete vyklízet sklep nebo celou firmu, pravděpodobně budete muset vyřešit, jak naložit s odpadem. Ideálním řešením je přistavení kontejneru, které může zkomplikovat skutečnost, kdy ho budete muset umístit na veřejné prostranství. V takovém případě vám nezbude, než zaplatit poplatek a učinit veškeré kroky dle platných vyhlášek dané obce.

Tip: Hledáte někoho, kdo vám přistaví kontejner, postará se o odvod suti či odpadu a případě se postará i o vyklízení? Obraťte se na společnost SIEGL Petr s.r.o., která zajišťuje komplexní služby v rámci celé Prahy! Na první kontejner navíc získáte slevu 300 Kč. Více na www.siegl.cz.

 

Publikováno: 01. 10. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vyklidit byt | jak vyklidit dům | jak vyklidit půdu | jak vyklidit sklep