Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Praktické tipy ohledně vyklízení bytů, domů i firem

Máte před sebou vyklízení sklepa, půdy či jiných prostor? Tento nelehký a časově náročný úkol musíte důkladně promyslet. Pustíte-li se do vyklízení takříkajíc bezhlavě, zbytečně ztratíte čas a přiděláte si spoustu starostí. Prozradíme vám, jak postupovat a jak nakládat s odpadem.

Jak vyklidit dům či byt?

Byt, dům, půda, sklep – ať už jsou máte spadeno na to, či ono, začněte tím, že si připravíte plán. Ujasněte si, které z věcí v prostorách ponecháte a které naopak vyhodíte. Máte-li přehled o tom, co všechno se v místnosti nachází, udělejte si seznam všech položek. Roli hraje i to, jak hodláte dané prostory či celý objekt využít. V případě sklepu či půdy je často nezbytná dezinfekci nebo deratizace.

Budete-li dům či byt pronajímat, nevyhnete se také nejrůznějším úpravám a opravám. Možná vás neminou ani rekonstrukční práce. Pak by se vám jistě hodila pomoc odborníků, kteří se o vyklízení nebo alespoň odvoz odpadu postarají za vás. Vyjde vás do dráž, ale ušetříte spoustu drahocenného času. Nebudete-li si vědět rady ohledně ceny určitých věcí, neváhejte s přizváním odhadce. Kdo ví, třeba se ukáže, že máte doma samé sběratelské skvosty.

Tip: Přečtěte si o tom, jak nakládat s odpadem!

Jak vyklidit větší prostory?

Vyklidit dům či byt je náročné, nicméně v porovnání se skladem, obecní budovou, hotelem apod. jde o procházku růžovým sadem. Spolupráci s profesionální firmou se nevyhnete, ale na druhou stranu nepromarníte čas a budete moct řešit důležitější věci. Nezapomeňte na pravidla ohledně nakládání s citlivými daty (např. archiv s údaji o klientech). Rozhodnete-li se je zlikvidovat, protože je v budoucnu nevyužijete, nechte je skartovat.

Kam s odpadem?

Ať už budete vyklízet sklep nebo celou firmu, pravděpodobně budete muset vyřešit, jak naložit s odpadem. Ideálním řešením je přistavení kontejneru, které může zkomplikovat skutečnost, kdy ho budete muset umístit na veřejné prostranství. V takovém případě vám nezbude, než zaplatit poplatek a učinit veškeré kroky dle platných vyhlášek dané obce.

Tip: Hledáte někoho, kdo vám přistaví kontejner, postará se o odvod suti či odpadu a případě se postará i o vyklízení? Obraťte se na společnost SIEGL Petr s.r.o., která zajišťuje komplexní služby v rámci celé Prahy! Na první kontejner navíc získáte slevu 300 Kč. Více na www.siegl.cz.

 

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Nejlepší je objednat si na práci přímo vyklízecí firmu. Když to děláte sami zabere to spoustu času a dost se nadřete 🙂