V moderním skladu jsou samozřejmostí paletové vozíky

V moderním skladu jsou samozřejmostí paletové vozíky

Pokud ve vašem skladu či obchodě často manipulujete s těžšími materiály, zbožím a paletami, nemělo by vám chybět specializované vybavení. Řeč je hlavně o paletových a vysokozdvižných vozících. Usnadní a urychlí práci, zefektivní pracovní procesy ve skladě. Podle čeho je vybírat a na co si dát pozor?

Zaměřte se na technické parametry

Paletové vozíky mají různou nosnost, což je klíčový parametr pro jejich výběr. Dokáží manipulovat s břemeny o hmotnosti do 500 kg, 1000 kg, 2000 kg a 3000 kg. Dále byste se měli zajímat o jejich typy a provedení. Podle délky vidlic rozlišujeme paletový vozík dlouhý a krátký. Dlouhé vozíky využijete pro transport atypického a dlouhého materiálu, s krátkými vozíky se snadněji manipuluje a jsou lépe skladovatelné. Zaměřte se také na šířku vidlic. Dle svých potřeb zvolte buď široké nebo úzké. Zvažte, jak často budete paletové vozíky využívat a kolik máte ve skladu prostoru pro manipulaci. Při každodenním používání se doporučuje pořízení vozíku s elektrickým pohonem, jenž vám poskytne komfortnější obsluhu.

Zboží v regálech během okamžiku

Máte-li zboží vyskládané v paletách, které následně umísťujete do regálů, budou se vám hodit elektrické vysokozdvižné vozíky. Díky elektrickému zdvihu a pojezdu dokážete snadno a rychle naložit či vyložit kamion, a následně zboží naskládat do příslušných regálů. A to vše bez vaší fyzické námahy. Vozíky jsou vybaveny výkonnou baterií, která zajistí efektivní práci po celý den.

Bezpečné zdvihání nákladu

Potřebujete spustit, zvednout nebo přepravit náklad? Pokud se nachází v místě, kde není nebo nesmí být elektrické připojení, jsou nejvhodnějším řešením ruční kladkostroje. Využijete je hlavně ve velkém průmyslovém provozu, autodílnách a montážních halách. Další variantou jsou elektrické kladkostroje, které odolají extrémním teplotám a nevadí jim ani vlhkost.

Publikováno: 26. 03. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam