Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Práškové lakování zajistí trvanlivou a estetickou úpravu kovů

Profesionální povrchové úpravy s plechovkou barvy a štětcem neuděláte. Ideální je práškové lakování, známé i jako komaxit.

Trvanlivost i krása kovů závisí na povrchové úpravě. Nikomu se nechce příliš často povrchovou úpravu obnovovat. Pokud to chceme udělat správně a poctivě, je to velice pracné a obvykle novému nátěru předchází odstranění toho starého. Důležité je proto hned od počátku vsadit na kvalitní povrchovou úpravu, která vydrží a rovněž esteticky vypadá. Takovou je práškové lakování.

Profi lakování je kvalitnější

V domácích ani běžných dílenských podmínkách tuto povrchovou úpravu neprovedete. Vybavení pro ni má prášková lakovna. Práškové lakování se provádí ideálně automaticky v linkové kabině s programovým pohybem pistolí, případně jde o kombinované lakování za pomoci automatů s ručním předstřikem a dostřikem. Jednotlivé kusy jde lakovat ručně.

Co je práškové lakování?

Povrchová úprava komaxit je metoda povrchové úpravy kovů, při níž se na povrch kovu nanáší práškový lak a ten se následně vytvrzuje při teplotě 150 až 200 °C. Hodí se i pro povrchovou úpravu tvarově složitých dílů, kdy běžné ruční povrchové úpravy nemusí být dostatečně pečlivě proveditelnými. Tato metoda je navíc ekologickou a bez znečišťování životního prostředí.

Nechte povrchové lakování na profících

Na práškové lakování komaxit se specializuje firma HP LAK z Ostravy. Firma nabízí rovněž přípravu dílu k lakování formou tryskání. Tato úprava je důležitá zejména pro exteriérové konstrukce a díky němu se zvyšuje odolnost konstrukcí a různých kovových dílců, například zábradlí, zárubní či rámů strojů proti mechanickému poškození. Další fází je předúprava povrchů, která zajistí kvalitní propojení lakové vrstvy s podkladem. Veškeré povrchy jsou odmaštěny a fosfátovány, a to ve třech až šesti technologických krocích. Až následně se na povrch nanáší prášková barva komaxit.

HP LAK nabízí ruční lakování kusových zakázek v samostatných kabinách, též automatické lakování v linkových kabinách, poloautomatické lakování, lakování složitých dílů i velkoformátových dílů až do 1500 kg. Firma je technicky vybavena na rychlou výměnu odstínů, na speciální dvoubarevné lakování, tmelení výrobků i krytí závitů a ploch. Rovněž nabízí lakování pro korozně namáhané dílce formou vícevrstvého práškového lakování – duplex.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *