Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Vzdělání

Překlady jazyků: Jak je to s maďarštinou?

Překladatelská agentura Expess-Překlady.cz nabízí kvalitní překlady do maďarštiny a jazyků z maďarštiny do různých jazyků. Jaká jsou specifika těchto překladů, maďarštiny, Maďarska a Maďarů? Překládáme-li mezi jazyky, které jsou si vzájemně podobné, snadněji překladatel při překladu porozumí, ale snadněji se také splete, neboť stejná slova mívají rozdílné významy. S maďarštinou je tomu jinak. Je ve středovýchodní Evropě spolu s Maďarskem poněkud unikátní. Není jazykově příbuzná žádnému z jazyků sousedních národů (jazykům slovanským, germánským ani románským). Je tedy sice příbuzná s finštinou a s některými zauralskými jazyky. Vztahy těchto jazyků pro překladatele se vyznačuje výše zmíněnými výhodami i nevýhodami.

Maďarsko vděčí za pokřesťanštění svatému Štěpánovi, který žil okolo roku 1000. Uhry byly v dějinách tradičně považovány za hráz proti rozpínavé Turecké/Osmanské říši Úřední a kulturní používání maďarského jazyka podléhaly historické přízni a nepřízni, které se střídaly. Známé je například zavedení němčiny jako úředního jazyka v Uhrách habsburským panovníkem Josefem II.. Po staletí byly Uhry kulturní velmocí jihovýchodní Evropy. Maďarsko není významné jen jezerem Balaton, Tokajským vínem, hlavolamem-Rubikovou kostkou, výrobou autobusů Ikarus, Segedínským gulášem, lázněmi. Maďarských nositelů Nobelovy ceny je více než 10.

S Maďarskou lidovou republikou má ČSSR i některé analogie v touze po demokracii, která byla Sovětským svazem v MLR zardoušena v 50. letech 20. století a v ČSSR na konci let 60. Maďarsko prožilo velmi ekonomicky krušné časy v meziválečném období (hyperinflaci) i po roce 1989(velkou nezaměstnanost). Přesto lze konstatovat, že svoboda a demokracie (v které Maďarsko po roce 1989 žijev dějinách poprvé), jsou pro Maďarsko a jeho vztahy k jiným zemím, velmi prospěšné. Využijte pro komunikaci s lidmi této velmi zajímavé země služeb našich vysoce profesionálních překladatelů!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *