Přemýšlíte, jak zařídit interiér? Poradíme, jak vybrat osvětlení

Přemýšlíte, jak zařídit interiér? Poradíme, jak vybrat osvětlení

Každý interiér je jedinečný. Je to dáno nejenom prostorovými dispozicemi, ale také originalitou jedince, který byt zařizuje. Výběr každého kousku vybavení představuje něco jako váš podpis. Dohromady by měla vzniknout promyšlená symfonie tvořící perfektní celek. Nedílnou součástí je také osvětlení. A jak vybrat to správné? Půjde vám to lépe díky těmto radám.

Lustr jako hlavní zdroj světla

Hlavním zdrojem světla je ve většině místností lustr. Tvoří dominantní prvek na stropě. Od jednoduchých závěsů na žárovky až po bohaté a luxusně vypadající lustry. Všechny varianty dokážou ovlivnit vzhled místnosti. Na druhou stranu nemusí být jediným prvkem osvětlení. Dá se výborně kombinovat s dalšími doplňky, jako jsou například bodová světýlka.

Lampa pro vytvoření útulného koutku

Dalším výrazným bodem může být lampa pro vytvoření útulného koutku. Jde o ideální osvětlení například křesla ke čtení či nočního stolku. Rozdíl spočívá hlavně ve velikosti lampy. Rozlišujeme velké stojací a malé stolní varianty. Každá z nich je vhodná pro jiné použití a vytváří zcela rozdílný efekt. Při výběru vezměte v úvahu celkový kontext daného místa a podle toho postupujte při volbě konkrétního kousku. Vsaďte na instinkt a zvolte takový zdroj osvětlení, který se vám bude líbit.

Aktuální trendy napoví, co vybrat

Moderní trendy sází na jednoduchost, čisté linie a eleganci. Obyčejné kulatá či hranaté zdroje osvětlení v promyšlených kombinacích mohou vypadat skutečně krásně. Na druhou stranu do vintage, retro a jiných romanticky laděných interiérů se hodí například klasické křišťálové lustry. Pro lepší představu si projděte nabídku druhů osvětlení, kdy si uděláte přehled o tom, z čeho můžete vybírat. Internetové obchody představují ideální příležitost, jak si z pohodlí domova poradit s výběrem.

Publikováno: 30. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: lampy | lustry | svítidla