Přírodní medicína a NADH

Přírodní medicína a NADH

Každý, komu záleží na svém zdraví, jistě zaznamenal zvýšenou popularitu přírodní medicíny. Ideální je samozřejmě kombinace tradičního léčitelství s moderními metodami, nicméně jsou to právě přírodní produkty, díky kterým lze přispět k lepšímu fyzickému i psychickému zdraví – a to bez nežádoucích vedlejších účinků. Zaměřme se však na specifické odvětví, které sice není tak známé, ale zato je velmi efektivní. Říká vám něco přírodní medicína NADH?

Co je to NADH?

Začněme vysvětlením daného pojmu. Zkratka NADH označuje Nikotinamid – Adenin – Dinukleotid -Hydrid neboli Koenzym 1. Možná jste o něm slyšeli také jako o komplexu 1, NADH reduktáze či NADH ubichinon-reduktáze. Ať už vám je tato forma vodíku známá či nikoliv, představuje nezbytnou složku pro buněčné dýchání a správné fungování metabolismu. Sloučenina v buňce reaguje s kyslíkem za vzniku vody a energie – právě ta je velmi důležitá pro život buněk. V podstatě lze říct, že čím větším množství energie buňky disponují, tím déle žijí.

Jaké má NADH účinky na lidské zdraví?

Z logiky věci vyplývá, že je to právě NADH, díky které organismus funguje tak, jak má. Ale jakým způsobem tuto sloučeninu buňkám dodat? Přestože se vyskytuje v rostlinných i živočišných buňkách, potravou ji tělu dodat nelze, protože ji znehodnotí žaludeční šťávy. Existuje však další řešení – speciální produkty s NADH jako dentální gely, séra nebo potravinové doplňky v tabletách.

Chcete studovat přírodní medicínu?

Pozitivní účinky NADH byly prokázány v souvislosti s opravou poškozené DNA, regenerací poškozených buněk, posilováním imunitního systému, redukce cholesterolu, zlepšení prokrvení u všech orgánů či snižování bolestí při artritidě. Zároveň pomáhá zlepšovat psychický stav při depresích, minimalizuje problémy spjaté s menopauzou a v neposlední řadě zlepšuje následky mozkové mrtvice. Pokud vás přírodní medicína NADH zaujala, můžete se o ni dozvědět více v rámci studia ve Škole přírodní medicíny KAMATRE v Praze a Českých Budějovicích. Škola přírodní medicíny nabízí víkendové studium oborů jako psychosomatika a homeopatie, ale také akreditované obory Ministerstvem školství – poradce pro výživu/zdravého životního stylu. Další informace najdete na www.nadh-kamatre.cz.

Publikováno: 05. 09. 2015

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: přírodní medicina kamatre | přírodní medicina NADH