Přišel podzim? No a co! Při hraní golfu se omezovat nemusíte

Přišel podzim? No a co! Při hraní golfu se omezovat nemusíte

Sportovní možnosti dnešní doby jsou neuvěřitelně rozsáhlé. Na výběr je široká škála různých sportů. Myslíte si, že pro vás není žádný vhodný, protože nejste fanoušky výkonnostního sportu? Máte raději procházky, chůzi milujete a rádi trávíte čas na čerstvém vzduchu? Pokud je vaše odpověď ano, golf je pro vás jak stvořený.

Rady do začátku

V první řadě je potřeba, abyste si překontrolovali své golfové vybavení. Jedna z věcí, bez které golf samozřejmě není možné hrát, je golfový míček. Ten je speciálně navržen podle pravidel hry a musí splňovat určité standardy. Neměl by vážit víc než 46 gramů a průměr nesmí být menší než 42,7mm. Existují různé typy míčků. Jejich hlavní funkcí by však měla být přesnost a dokonalé sladění s hráčem a jeho golfovou holí. Ten svým úderem míček nasměruje, určí jeho rychlost i rotaci. A hra může začít!

Materiál a golfový míček

Mezi moderní materiály, které si při výrobě golfových míčků používají, patří balata nacházející se na povrchu. Jedná se o přírodní nebo syntetickou měkkou hmotu. Ta se používá hlavně při výrobě nejdražších golfových míčků. Za kvalitu si člověk musí připlatit. Další možností je koupit míček z materiálu surlyn, který je určitě nejpoužívanější a silně odolný vůči zásekům a úderům. I ten má však své nevýhody. Míčky ze surlynu není dobré používat na jamkoviště (nejnižší tráva), protože jsou méně přesné. Nemusíte však mít strach. Oba materiály jsou při výrobě míčků obohacovány jinými přísadami výrobců. Obal tak může být vylepšený další vrstvou nebo dalším materiálem, jako je třeba elastomer, který je velmi pružný, či zylinem, který hráči dává pocit kontroly nad hrou v podobě tvrdosti a značné odolnosti míčku. Stejně důležitým kritériem, které vás při výběru míčku potká, je zvážit materiál použitý na jeho jádro. Běžně se využívají gumová jádra, titanová, wolframová anebo jejich mix. Pokud jste začátečník a teprve se učíte jak s míčkem správně zacházet, zkuste měkčí jádro. Pokud však patříte mezi ostřílené hráče, kteří dávají přednost délce doletu, vyberte si tvrdší jádro. Nezanedbejte přípravu a kromě golfového míčku popřemýšlejte i nad golfovým oblečením. Pořádně se připravte na proměnlivé podzimní počasí a kupte si teplé a pohodlné oblečení. Nepromokavé bundy vás ochrání nejen před chladem, ale i před náhlým deštěm. Pokud teda dnes nemáte nic na práci, právě naopak, rýsuje se před vámi den volna, neváhejte a běžte si vychutnat vůně a kouzlo podzimu při golfu. Určitě nebudete svého rozhodnutí litovat a domů se vrátíte s novými zážitky.

Perličky na konec aneb věděli jste, že…?

· Golf původně vznikl ve Skotsku a několik staletí se hrával na Britských ostrovech. Šlo o sport určený pro elitu, při kterém se setkávali výhradně lidi z vysoké společnosti. Momentálně je golf známý po celém světě a má o něj zájem stále větší a větší počet lidí. · Americký prezident Woodrow Wilson byl jedním z obrovských milovníků golfu. Od hry ho neodradila ani zima či sníh. Ke hře v tomto ročním období dokonce používal hole černé barvy. · V roce 1457 byl golf na příkaz skotského parlamentu zakázaným, a to dokonce pod trestem smrti! Důvodem byly nepokoje mezi Anglií a Skotskem. Skotští vojáci však zůstali hrou tak očarování, že se přestali věnovat obraně země a celé dny trávili hraním golfu. Já se jim nedivím, vy ano?

Publikováno: 20. 11. 2016

Kategorie: Volný čas

Autor: Adam