Úsporné LED žárovky - proč byste je měli mít doma i vy?

Úsporné LED žárovky - proč byste je měli mít doma i vy?

Vaši domácnost ještě nezasáhl trend LED? Pokud jste stále nevyměnili stávající žárovky za moderní „ledky“, možná přivítáte malou osvětu. Zajímá vás, v čem jsou led diodové žárovky lepší než klasický svítidla? Představíme vám jejich největší výhody a stejně tak vás seznámíme i s několika negativy. Připravte se však na to, že se po přečtení dnešního článku zařadíte mezi spokojené uživatele i vy.

Největší výhody LED žárovek

Hlavní výhoda LED žárovek vás zřejmě nepřekvapí. Jsou úsporné a navíc vydrží svítit velmi dlouho (až 100 000 hodin). Za zmínku stojí také odolnost – pokud LED osvětlení upadne na zem, neroztříští se na skleněné střepy (nepříjemné především v domácnostech s dětmi nebo zvířecími mazlíčky) a z menší výšky se s žárovkou nic nestane. Světlo můžete velmi často vypínat a zase zapínat, aniž by docházelo ke snížení životnosti. Účinnost oproti klasickým žárovkám je zhruba dvanáctinásobná. LED žárovky představují ideální světelný zdroj pro regulované osvětlení. Stmívání LED žárovek je prováděno totožným stmívačem jako u klasických vláknových žárovek a barva světla je i při různých intenzitách stále stejná. V případě klasických žárovek při snížení napětí světlo přechází dočervena. Dalšími výhodami LED diod je také nízká povrchová teplota (o LED žárovku se nespálíte) a absence vyzařování ultrafialového a infračerveného světla. Interiér, ve kterém je nainstalována pouze soustava LED svítidel, je osvětlen zcela přirozeně. A co je nejlepší, bezprostředně po rozsvícení jedou na plný výkon, takže nebudete muset čekat jako u úsporných žárovek a zářivek. A jak je to s nevýhodami? Žádné nejsou, nicméně někoho může odradit vyšší pořizovací cena. Tu ale rozhodně nezaměňujte s celkovými náklady, protože provoz je mnohem úspornější a životnost tak vysoká, že v konečném součtu několikanásobně ušetříte.

Originální LED žárovky levně

Rozhodnete-li se pro koupi led žárovek, vsaďte na výrobky známých výrobců jako Panasonic, Philips nebo Osram. Najdete je ve specializovaném e-shopu www.ledorigo.eu, který má 95 % sortimentu skladem a trvale si drží velmi nízké ceny. Profesionální zákaznická podpora vám velmi ráda pomůže s výběrem a při nákupu nad 1000 Kč nebudete muset platit poštovné a navíc dostanete dárek. LED žárovky Philips, Osram a Panasonic jsou zárukou kvality a spolehlivosti.