Přišli jsme na to, jak ušetřit za plyn

Přišli jsme na to, jak ušetřit za plyn

Energie jsou věčné téma. Neustálé zdražování nás nutí uvažovat o všelijakých opatřeních, které vedou alespoň k malým úsporám. O tom, jak ušetřit, už bylo napsáno poměrně dost, ale i přesto se většina lidí zdráhá k vůbec nejefektivnějšímu způsobu – změně dodavatele plynu. Rozhodli jsme se pro vás sestavit stručný návod, který vám proces hledání nového dodavatele usnadní. Na otázku, proč jsme se zaměřili zrovna na plyn, existuje jednoduchá odpověď. Počet domácností topících plynem stále roste a je to právě plyn, který tvoří většinu výdajů za energie. K tomu, abyste ušetřili tisíce korun stačí přitom velmi málo.

Jak vybrat vhodného dodavatele plynu?

Na českém trhu se pohybuje poměrně dost dodavatelů a je jen na nás, zda využijeme jejich tvrdý konkurenční boj ve svůj prospěch. Cena plynu se totiž mnohdy liší opravdu výrazně. Nevíte-li si rady s výběrem dodavatele, využijte některou z kalkulaček, které naleznete na webu. Nejde o nic jiného, než o jednoduchou online aplikaci, která za vás udělá porovnání cen plynu. Stačí vyplnit několik základních údajů a obratem získáte srovnání, většinou i s kontakty na konkrétní dodavatele. Srovnání pomocí kalkulačky je mnohem rychlejší a přesnější, než kalkulace cen svépomocí, případně osobní setkání se zástupci jednotlivých dodavatelů.

Kde ji najdete?

Kalkulačku cen plynu, ale i další, podobné aplikace, které vám pomohou vypočítat ceny elektřiny, pojištění, kreditních karet, hypoték a dalších, neméně zajímavých položek, najdete na www.usetreno.cz. Kalkulace je nenáročná a nezabere vám déle, než několik minut. Samotná změna dodavatele je ještě jednodušší – většinou ji za vás provede sám nový dodavatel a jediné, co musíte udělat, je podpis nové smlouvy. A peníze zůstanou pěkně doma.