Virtuální kancelář šetří vaše peníze

Virtuální kancelář šetří vaše peníze

Začínáte podnikat a přemýšlíte, na čem můžete ušetřit? Jednou z nejvyšších položek bývá pronájem kanceláře. Mnoho z vás přitom paradoxně administrativní budovu každý den nepotřebuje. Není to však jen samotný pronájem a energie, ale také plat a zaškolení zaměstnance, které vás bude stát pěkný balík. Vše přitom lze vyřešit velmi elegantně – pronájmem virtuální kanceláře. Že vám nic pojem virtuální kancelář neříká? Nevadí,  vysvětlíme.

Co je virtuální kancelář a pro koho je vhodná?

Virtuální kancelář je populární služba, kterou využívá stále více podnikatelů, kteří nepotřebují administrativní zázemí (třeba proto, že řeší běh firmy i online marketing a propagaci z domova). Jednoduše si necháte zapsat do obchodního rejstříku adresu virtuálního sídla a budou vám zde chodit veškeré zásilky. Školený pracovník se postará o to, abyste své dopisy, maily či telefonáty včas obdrželi. Je jen na vás, zda si necháte přeposílat poštu každý den nebo jednou za měsíc.

Další benefity virtuálního sídla

Virtuální sídlo má i další výhody. Pokud máte své dosavadní sídlo na adrese v menším městě, vystavujete se riziku častějších kontrol. Pronajměte si virtuální kancelář v Praze a získáte exkluzivní adresu, která je atraktivní pro klienty, ale zároveň představuje jistou ochranu před kontrolami. V Praze připadá kontrola na jednu společnost v průměru jednou za sto let. Pokud budete potřebovat reprezentativní místnost pro jednání s úřady či důležitými klienty, máte ji mít. Zasedačku můžete mít kdykoliv k dispozici, stačí se domluvit s ostatními subjekty, které využívají stejnou virtuální kancelář. Cena za pronájem virtuální kanceláře je v porovnání s klasickým pronájmem naprosto zanedbatelná položka. Služeb, které můžete v rámci virtuální kanceláře využívat, je samozřejmě daleko více. Pokud vás zajímá konkrétní nabídka od vysoce solventní společnosti, zagooglujte a řiďte se referencemi či hodnocením klientů. Obvykle můžete využít i nabídku založení společnosti na míru, kompletní daňovou agendu či zákaznickou linku a logistiku - to vše bývá nedílnou součástí nabídky. A vaše firma začne šlapat jako hodinky.

Publikováno: 15. 11. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: virtuální kancelář | virtuální sídlo | virtuální sídlo v praze