Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Proč se vyplatí investovat do půdní vestavby?

Co se starou nevyužitou půdou? Sledujete-li trendy v oblasti bydlení, pak vám zřejmě neuniklo, že se v posledních letech dostávají do popředí zájmu půdní vestavby. Majitelé činžovních domů nechávají půdní prostory rekonstruovat tak, aby se v nich dalo bydlet. Pokud si pohráváte s myšlenkou na výměnu klasického bytu za půdní byt i vy, rozhodně nepřestávejte číst. Připravili jsme pro vás výčet zásadních důvodů, které vás přesvědčí.

Cena je více než přijatelná

Začneme u ceny, protože ta je pro většinu lidí alfou a omegou. Rekonstrukce půdních prostor je většinou výrazně levnější než pořizovací cena běžného bytu. A pokud vlastní půdu, kterou byste mohli přestavět, nemáte, pak vás půdní vestavba vyjde na srovnatelnou částku.

Větší obytná plocha stávajícího bydlení

Půdní vestavbu lze samozřejmě realizovat také v rodinném domě. To znamená výrazně zvětšení celkové obytné plochy a to až o několik desítek metrů čtverečních. Díky přestavbě získáte spoustu prostoru navíc, který můžete aktivně využívat, ale také pronajímat. V takovém případě se investice za čas vrátí.

Atypický interiér, ve kterém vás bude bavit bydlet

Půdní vestavby ve vyšších činžovních domech nabízí impozantní výhled na městské panoráma (především pak v Praze). Neméně atraktivní bývají i samotné interiér, ve kterých je spousta atypických zákoutí. Preferujete-li originalitu v každém směru, budete z bydlení v půdním bytě nadšení. Nosné dřevěné sloupy, šikminy, atypická okna, ale také terasy nebo balkony. Na bývalé „půdě“ nemá sterilita a průměrnost co pohledávat a při zařizování se určitě vyřádíte.

Úspornější vytápění

Dalším argumentem, který hovoří pro půdní vestavby, je úspora energie. Je-li zateplení střechy technologicky dobře zvládnuté, nedochází k výraznějším únikům tepla. Na prohřívání interiéru se navíc podílí sluneční paprsky (je-li byt vhodně situován) a v neposlední řadě také teplo, které stoupá směrem vzhůru z bytů v nižších patrech.

Shrnuto a podtrženo, investice do půdní vestavby (ať už jde o rekonstrukci půdy nebo koupě samostatného bytu) se v každém případě vyplatí. Je vhodná i v případě, že se nemovitost chystáte prodat – půdní byt výrazně zvýší její hodnotu a celkovou atraktivitu.

Máte-li další dotazy, obraťte se na odborníky ze společnosti Ing. PETR MOUCHA – stavební spol s r.o., která se zabývá rekonstrukcemi půdních prostor a nabízí hotové půdní byty na prodej. Další informace najdete na www.petrmoucha.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *