Proč topit dřevem aneb O výhodách tohoto paliva k kostce

Proč topit dřevem aneb O výhodách tohoto paliva k kostce

Proč i v dnešní době topí dřevem ohromné množství domácností? Důvodů je více, tím hlavním však zůstávají vysoké ceny energií a ostatních paliv. Plyn a elektřina rozhodně nepatří k nejlevnějším zdrojům tepla a oproti uhlí je dřevo mnohem ekologičtější. A je to právě kombinace výrazné úspory, šetrnosti vůči životnímu prostředí a dobré výhřevnosti, která by mohla k vytápění dřevem přimět i vás. Když k tomu přičtete poměrně nenáročné skladování a možnosti využití co by alternativní zdroj tepla, pravděpodobně nenajdete příliš logických argumentů, proč se dát přednost jinému palivu.

Cena dřeva vás příjemně překvapí

Vytápět lze levně, nebo nejlevněji. Dřevo patří do druhé skupiny. Vzhledem ke kontinuálnímu zdražování elektřiny a plynu se skutečně vyplatí. Momentálně jde o cenově nejdostupnější zdroj tepla vůbec.

Skutečně je vytápění dřevem šetrné vůči přírodě?

Škoda každého stromu, který byl pokácen zbytečně. To jistě ano, ale přesto je na místě přihlédnout k obnovitelnosti a skutečnosti, že při spalování se do ovzduší nedostává tolik škodlivin jako např. v případě uhlí v tepelných elektrárnách při výrobě elektřiny. Chcete-li se aktivně podílet na snížení zátěže životního prostředí, vytápění dřevem je rozhodně krokem kupředu.

Dřevo jako sekundární zdroj tepla

Začnete-li topit dřevem, neznamená to, že se musíte vzdát plynu či elektřiny. Naopak ho můžete využívat jako alternativní zdroj tepla. Kombinace je ideálním řešením pro každého, kdo se nechce vázat na jediný zdroj. Navíc je praktická – ráno nemusíte vstávat, abyste zatopili pod kotlem, odpoledne si však vytvoříte romantickou atmosféru u praskajícího krbu. A co se týče skladování, ve srovnání s ostatními palivy je manipulace se štípaným dřevem relativně čistá a jednoduchá. Opadu je minimum, a navíc nachází využitá jako hnojivo. Pokud vás prodej palivového dřeva oslovil, poohlédněte se po něm na nejlevnejsidrevo.cz.

Publikováno: 16. 07. 2019

Kategorie: Energie

Autor: Adam