Proměňte parcelu na super zahradu. Víme, jak na to!

Proměňte parcelu na super zahradu. Víme, jak na to!

Bydlíte v rodinném domku a máte k dispozici vlastní zahradu? Pokud ji nevyužíváte, protože na ní není co dělat, pusťte se do práce a proměňte ji k nepoznání. Někdy stačí docela málo a výsledek předčí původní očekávání. Připravili jsme pro vás jednoduchý manuál, hezky krok po kroku.

Vše začíná úklidem

Trávit čas mezi hromadami suti, neupravenými křovinami a trávou vysokou jako v buši není zrovna příjemné. Než se pustíte do dalších kroků, udělejte si na zahrádce pořádek. Nemusíte stavět skalku či vysazovat exotické rostliny – exteriér bude působit harmonicky i bez toho. Bude stačit, když vás při relaxaci nebude rušit binec.

Máte si kde sednout?

Chcete-li trávit čas na čerstvém vzduchu, třeba si vypít odpolední kávu nebo čaj, měli byste myslet také na vrtkavost počasí. Může se stát cokoliv, prosluněná obloha se z minuty na minutu zatáhne a začne pršet jako z konve. Anebo vám naopak nebudou příjemné ostré sluneční paprsky... Před počasím, ať už je jakékoliv, se ukryjete v altánu, pergole nebo v zahradním domku.

Máte kam uložit příslušenství?

Kam se sekačkou, když pro ni není dost místa v garáži? A co sportovní potřeby, které byste chtěli mít vždy po ruce? Zahradní techniku příslušenství a další věci můžete uskladnit v k tomu určené stavbě. Dobrou volbou jsou dřevěné zahradní domky, ale stejně tak vám může posloužit i plastový nebo kovový box.

A co děti, mají si kde hrát?

Otřepaná fráze se bohužel téměř vždy zakládá na pravdě. Vy budete vegetovat na terásce zahradního domku, ale co vaše ratolesti? I ty si zaslouží vlastní domeček, byť menší než ten váš. Ti nejlepší rodiče pak neváhají a staví na zahradách dětská hřiště. Přidáte se k nim i vy? S transformací parcely na super zahradu vám pomůže specializovaný prodejce zahradních domků, dětských domečku a dětských hřišť – www.domky-herold.cz.

Publikováno: 20. 07. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: zahradní domky