Jak připravit domácnost na Vánoce?

Blíží se ta nejkrásnější doba roku a s ní přichází radost a očekávání Vánoc. Pro většinu z nás je domov tím jediným správným místem, kde můžeme zažívat vánoční pohodu a sdílet radostné chvíle s blízkými. Abychom si tuto magickou atmosféru mohli plně užít, musíme svou domácnost náležitě připravit. V tomto článku najdete několik základních tipů, jak přetvořit domov tak, aby byl náležitě vánoční.

1. Čistota a pořádek jsou základ

Než začnete s vánoční výzdobou, je důležité mít domácnost čistou a uklizenou. Vánoční atmosféra se bude lépe rozvíjet v prostředí, které je plné světla a klidu. Nechte svůj byteček zazářit - odstraňte nepořádek a chopte se čisticích prostředků. Může to být i příležitost k tomu, udělat si malý inventář, co můžete z domácnosti vyřadit - a třeba i darovat na charitu. A nezapomeňte vyprat záclony a závěsy.

2. Vánoční výzdoba navodí pohodu

Nyní, když je váš domov čistý, můžete začít s vánoční výzdobou. Vybírejte dekorace, které korespondují s vaším osobním stylem a vytvářejí teplou atmosféru. Stromek samozřejmě patří k nejvýraznějším vánočním prvkům a neměl by chybět v žádné domácnosti. Ozdobte ho kouzelnými dekoracemi všeho druhu, světýlky a řetězy. Nezapomeňte ani na další místa – na dveře pověste věnec z jmelí či ozdobné girlandy na okna a dveře.

3. Vánoční bytový textil pro ještě větší pohodlí

Vytvořte si vánočně laděné místečka v různých koutech domácnosti. Přidejte na pohovku pár vánočních polštářů a deku s motivy Vánoc - vašemu interiéru dodá úplně nový vzhled, ale také vás bude příjemně hřát. Bytový textil v tradičních vánočních barvách, jako jsou červená, zelená a bílá, bude vašemu příbytku slušet. Vhodné jsou také vzory s motivy stromečků, hvězd nebo sobů. Velmi hezky vypadají i hotové voálové záclony.

4. Vůně, která vás přenese do vánočního příběhu

Neméně důležitým prvkem vánoční atmosféry jsou tematické vůně. Zkuste aromaterapii pomocí vánočních vůní, jako jsou skořice, vanilka nebo vůně jehličí. Zapalte vánoční svíčky nebo aromalampu, která prostor nejen provoní, ale také vytvoří útulné světlo.

5. Umocněte vánoční náladu hudbou

Na závěr nezapomeňte na vánoční hudbu, která dokáže pohladit duši. Vytvořte si playlist se svými oblíbenými vánočními písněmi a nechte je znít po celý den. Hudba je skvělým způsobem, jak posílit vánoční atmosféru a vytvořit si pohodový prostor k relaxaci.

A co se týče bytového textilu, kvalitní kousky nejen na vánoce seženete v e-shopu Luxora. V nabídce najdete i hotové záclony a závěsy na okna.

Publikováno: 27. 11. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Markéta Havlíčková