Proteinové tyčinky jsou vhodné nejen pro sportovce

Proteinové tyčinky jsou vhodné nejen pro sportovce

V obchodech s potravinami a doplňky stravy můžete stále častěji narazit na takzvané proteinové tyčinky. V oblibě je mají především sportovci, jejich konzumace se ale zdaleka nemusí omezovat jen na ně. V čem tkví jejich kouzlo a proč jsou proteiny tak důležité pro naše tělo?

Co jsou proteiny?

V první řadě je dobré si ujasnit, jaký význam proteiny mají. Jde o bílkoviny, které jsou pro lidský organismus jednou ze základních živin. Přispívají k růstu svalů, dále pak ke zdravému vyživování šlach, kostí a kloubů. Podporují tvorbu svalové hmoty, právě z tohoto důvodu je dostatečný přísun proteinů zásadní při aktivním stylu života a náročných fyzických výkonech. Kromě toho se tyto bílkoviny hodí tehdy, když chcete držet dietu a spalovat tuky při zachování pro tělo potřebné energie.

Jaké jsou nejčastější zdroje bílkovin?

Proteiny jsou samozřejmě přítomné v běžné stravě. V hojném množství je najdete v živočišných produktech, kupříkladu v rybím a kuřecím mase. Zmínit lze i rostlinné produkty, zde jde hlavně o sóju, mák, potažmo luštěniny.

Proč si dopřávat proteinové tyčinky?

Doplňky stravy, jak už z názvu vyplývá, nemají být základem vaší potravy, ale jen něčím navíc. A jsou to právě proteinové tyčinky, díky nimž tělu dodáte vhodné množství zdravých a organismu prospěšných bílkovin. Zakoupit se dají třeba v internetovém obchodě victus.cz. Proteinové tyčinky jsou ideální pro sportovce, jako doplňky klasických pokrmů je však může využívat prakticky každý z vás. Ne náhodou jsou vhodným doplňkem během proteinové diety, kdy se v rámci stravy omezuje přísun jednoduchých cukrů, naopak se klade důraz na látky a živiny, jež napomáhají rychlému vstřebávání a spalování tuků. Takováto forma diety je skvělá v tom, že nemáte pocit hladu, nemusíte se takřka nijak omezovat. Díky proteinovým tyčinkám si navíc smlsnete, protože dokážou být velmi chutné a zdravé.

Publikováno: 31. 03. 2022

Kategorie: Strava

Autor: Adam