Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Co je červený kratom?

O kratomu se v poslední době píše v takové míře, jako kdyby šlo o objev století. Ve skutečnosti jde o záležitost dávno známou. Strom patřící do čeledi kávovníků je pro své jedinečné účinky proslulý již velmi dlouho – zmínky o prášku z listí jakožto o substitutu opia pochází z roku 1836. Nyní však zažívá „hype“ v západním světě. Pozornost budí také červený kratom, který má diametrálně odlišné účinky od bílé varianty.

Z čeho se kratom vyrábí?

Kratom se obvykle užívá dvojím způsobem: z celých listů se vaří čaj, anebo se prášek (vyrábí se rozdrcením listů) rozpouští v horké vodě, a poté se přidá do jakéhokoliv nealkoholického nápoje.

Mezi další možnosti užívání kratomu patří žvýkání usušených listů, či dokonce jejich kouření. Dostupné jsou také tablety, ovšem v jejich případě je nástup účinků pozvolnější a méně intenzivní.

Jaké druhy kratomů existují?

V zásadě existují tři hlavní druhy kratomů. Bílý, zelený a červený kratom. K dostání jsou také oblíbené varianty v podobě žlutého či zlatého kratomu, avšak v jejich případě nejde o samostatný druh, jako spíše o výsledek specifické metody zpracování, kdy listy prochází delším sušícím procesem.

V čem se jednotlivé druhy kratomů liší? Samozřejmě v účincích. Zatímco bílý kratom stimuluje, energizuje a povzbuzuje organismus, zelený kratom snižuje stres, zvyšuje koncentraci a podle některých uživatelů navozuje lehkou euforii.

Jak účinkuje červený kratom?

Červený kratom je v podstatě „protipólem“ kratomu bílého. Stejně jako zelená varianta eliminuje stres, ovšem ještě ve větší míře. Oblíbený je především pro své zklidňující účinky a schopnost zmírnit úzkost. V minulosti se hojně užíval při potížích s nespavostí či jako utišující prostředek. Jinými slovy jde především o prostředek k odpočinku a relaxaci.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *