Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Protikvasinková dieta – jedna z možností, jak se zbavit nepříjemné kvasinkové infekce

Kvasinková infekce neboli kandidóza patří ke nepříjemným ženským (ale pozor, může postihnout také pány) problémů, a podle statistik se s ní během života setká 75 % žen. A zatímco některé ženy infekci čelí jednou nebo dvakrát a život, jiné kvasinky trápí téměř nepřetržitě. Patříte-li do druhé skupiny, mohla by vám pomoci takzvaná kvasinková dieta. Její podstatou je výluka těch potravin, které jsou příčinou množení kvasinek. Budete-li ji dodržovat, změní se poměr kvasinek a zdravých bakterií a zmizí zdravotní komplikace, které jsou s přítomností infekce spjaty. U žen se infekce projevuje syndromem chronické únavy, předmenstruačním syndromem, migrénou apod.

Jídelníček při protikvasinkové dietě

Co nejíst?

V průběhu protikvasinkové diety při infekci Candida Albicans je z jídelníčku zcela vyloučen cukr, který představuje hlavní zdroj obživy kvasinek a taktéž může oslabit imunitní systém. Kromě cukru je vhodné vyhýbat se jednoduchým sacharidům a některým druhům ovoce.

Prvních deset dní by se v jídelníčku neměly objevit žádné potraviny s obsahem s obsahem kvasnic, tedy chleba, masové výrobky, hroznová šťáva, mléčné výrobky, potraviny obsahující slad a jablečný mošt.

Je nezbytné se zcela vyvarovat alkoholu, kávě, ovocným džusům a dietním nealkoholickým nápojům.

Co jíst?

Během ověřené candida diety je nutné konzumovat větší množství zeleniny s nízkým obsahem sacharidů – brokolici, cuketu, květák, papriku nebo zelené fazole. V případě ovoce pak druhy s nízkým obsahem cukru, tedy libovolné bobulovité ovoce a hrušky.

Co se týče potravin s obsahem živočišných bílkovin, je vhodné jíst vejce a libové maso. Oborníci doporučují zvýšený příjem vody – cca 8 sklenic denně.

Protikvasinkové koření

Spoustu potravin a koření má protikvasinkové účinky a zařadíte-li je do svého jídelníčku, můžete urychlit proces léčení infekce. Doporučuje se jíst 3 x denně 3 syrové stroužky česneku, 3 x denně skořici, oregáno a šalvěj.

Pro a proti protikvasinkové diety

Kandid dieta má svá specifika a nejsou v ní obsaženy potraviny s vyšším obsahem vápníku, vitaminu B a C. Stejně tak i potraviny s obsahem cukru a průmyslově zpracované potraviny. Jde o poměrně náročnou dietu, která je vhodná pro pro ty, kteří trpí kvasinkovou infekcí a nepomáhají jim jiné metody. Předtím, než ji začnete držet, se nezapomeňte poradit se svým lékařem.