Průvodce při kupování párty stanu

Průvodce při kupování párty stanu

Asi už víte, že spolehlivý párty stan je nezbytnou součástí všech venkovních společenských událostí. Ale čím více si o stanech hledáte, tím více jste zmatenější. Velká spousta materiálů, tvarů, velikostí. A s tím, jak se informujete čím dál více, víte, co to znamená udělat špatné rozhodnutí. Následující návod vám pomůže uspořádat si nejrůznější druhy stanů s cílem nalézt ten, který bude pro vás ten nejvhodnější.

Část první: Výběr typu stanů

VELIKOST A VZHLED STANU Základním úkolem stanu je ochrana před případnou nepřízní počasí. Na tom se shodneme. Poté ale už se nároky na párty stany mohou trošku lišit. Při výběru určitého stanu byste měli zohlednit to, jak velký stan potřebujete. Někdy vybíráte stan jako reklamní propagaci, v takovém případě se spokojíte s menším stanem, který bude tvořit jen tyčová konstrukce se stříškou. Jindy ale chcete ve stanu pořádat nějakou společenskou událost – například svatbu či narozeniny. V takovém případě už budete vybírat stan, který poskytne dostatek prostoru a soukromí. Pokud se tato událost nekoná v létě, budete muset zvážit i způsob vytápění stanu – a v takovém případě se zaměříte i na vhodný materiál. OBTÍŽNOST STAVĚNÍ PÁRTY STANU Na co byste se měli při výběru stanu zaměřit, je také velikost stanu před postavením. Příliš velká konstrukce může způsobit další problémy, například s dalšími náklady na přepravu stanu na místo konání. A co z toho plyne? Čím větší stan, tím bude zřejmě potřeba většího množství lidí, kteří ho budou stavět. TYP STANU Tyčový stan na párty je jedním z nejdostupnějších a nejoblíbenějších zahradních stanů. Proč? Je levný, poskytuje dostatek prostoru a je snadné ho postavit. Nevýhodou je nutnost jeho upevnění do země. Tuto nevýhodu odstraňuje další typ stanu – nůžkový párty stan. Ten není třeba ukotvovat do země pomocí přídavných šňůr, takže celkový vzhled stanu je elegantnější.

Část druhá: Jak velký má můj stan být?

Na tuto otázku už jste si částečně museli odpovědět, když jste vybírali typ stanu. Přesnou rozlohu párty stanu nelze určit. Jak tedy na to? Obvykle se doporučuje okolo 4 m2 prostoru na jednu osobu. Některé akce jsou ale velice specifické, například ve stanu chcete předvádět nějaký výrobek, takže budete potřebovat postavit do prostoru židle – do řad vedle sebe. V takovém případě upravte svůj výpočet na 2-3 m2 na osobu. Pokud budete do stanu přidávat nábytek – stoly a židle, nezapomeňte započítat také jejich velikost. Nezapomeňte také na velikosti stolů, na kterých budete podávat občerstvení, prostor pro taneční parket a DJ.

Část třetí: Konstrukce

Párty stany jsou vyrobeny z velkého množství různých materiálů. Podle vlastností těchto materiálů si můžete vybrat váš vysněný zahradní stan. Za prvé: Můžete si zvolit, jestli chcete zahradní stan s kovovým rámem, nebo tyčovou konstrukcí. Výhody a nevýhody těchto konstrukcí jsme již popsali. Za druhé: Zvolit si můžeme také materiál, který budou tvořit střechu a bočnice stanu. V podstatě máme na výběr ze dvou druhů párty stanů. Mezi nejlevnější materiály patří polyester. Tento materiál dokáže zaručit voděodolnost v závislosti na jeho tloušťce. Dalším oblíbeným materiálem je vinyl, který se vyrábí z polyesteru. Tento materiál poskytuje větší ochranu před UV zářením a vlivům počasím. Mezi jeho další výhody patří snadné čištění a odolnost proti ohni.

Část čtvrtá: Přizpůsobení vašeho stanu na párty

Zahradní stany jsou ústředním bodem pro různé společenské události. Možná ale plánujete pořídit si stan i pro své podnikání. V tom případě budete chtít využít jeho viditelnosti přidáním vlastní grafiky nebo loga. Co z toho plyne? Vybírejte takový stan, abyste své logo mohli na stanu zobrazit v dostatečné velikosti – například na všech stranách vrcholu, drapérii, bočních stěnách a postranicích.

Část pátá: Rozhodnutí o koupi párty stanu

Ať už vybíráte stan pro osobní nebo obchodní využití, párty stan je významnou investicí. Ale teď už máte určité základní znalosti o zahradních stanech na párty, takže můžete investovat bez starostí. Stačí jen trocha plánování a výzkumu na trhu, a nalezení toho pravého přístřeší může být jednoduché a beze stresu.

Publikováno: 20. 02. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat party stan