Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Byznys

Odštěpný závod zahraniční společnosti

Vlastníte zahraniční společnost a chcete začít podnikat i na území České republiky? Pak se neobejdete bez tzv. odštěpného závodu. V minulosti obchodní zákoník operoval s termínem organizační složka, nicméně od 1.1.2014 byly termíny sjednoceny a nyní se tuzemské i zahraniční organizační složky označují souhrnně jako odštěpné závody, a to nehledě na umístění sídla společnosti.

Co je to odštěpný závod a jaký je jeho přínos?

Odštěpný závod slouží jako pobočka, tedy část závodu s určitou hospodářskou a funkční samostatností. Může se jevit jako samostatná část zahraniční společnosti reprezentující určitý souhrnu věcí v České republice. Na druhou stranu však nemá právní subjektivitu a i po jejím zřízení se vždy jedná jen o část závodu společnosti. To v praxi znamená, že odštěpný závod nemůže jednat „sám za sebe“. Smluvní stranou je bezpodmínečně sama společnost.

Zřízení odštěpného závodu přináší společnosti množství výhod. V prvé řadě možnost odštěpným závodem právně disponovat, v řadě druhé opravňuje vedoucího k zastupování společnosti ve všech záležitostech, které s odštěpným závodem souvisí, a to i před úřady a soudy. Za zmínku stojí také možnost udělení obchodní plné moci v souvislosti s právním jednáním ohledně záležitostí odštěpného závodu.

V rámci zřízení odštěpného závodu je zapotřebí dokumentace mateřské společnosti. Dokumentace musí formou a obsahem odpovídat platné legislativě daného státu. Ke vzniku odštěpného závodu dojde zapsáním do obchodního rejstříku. Musí mít vlastní sídlo a IČO. Vede si samostatné účetnictví a řádně platí daně. V podstatě se příliš neliší od tuzemské firmy.

Zřízení odštěpného závodu na klíč

Službu zřízení odštěpného závodu nabízí společnost Companies.cz. Profesionálové za vás zařídí veškeré úřední záležitosti a postarají se o to, aby bylo zřízení rychlé a bezproblémové. Součástí portfolia služeb je také zakládání s.r.o. na klíč, prodej ready made firem a pronájem virtuální kanceláře.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *