Pryč s umakartem aneb několik doporučení ohledně rekonstrukce bytového jádra

Pryč s umakartem aneb několik doporučení ohledně rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra je jedním z nejnáročnějších procesů, kterému se dříve nebo později většina z nás nevyhne. Jde o nákladný zásah, který se neobejde bez spousty úsilí a nervů, ale přistoupí-li se k němu zodpovědně, výsledek stojí za to. Nejen, že se změní dispozice bydlení, ale zároveň se výrazně zvýší i jeho kvalita.

Po rekonstrukci volají hlavně jádra v panelových domech, ve kterých žije polovina české populace. Většina panelákových koupelen má několik totožných poznávacích znaků – zašlý umakart a další nekvalitní materiály, které jsou kvůli nekvalitnímu provedení o to více na očích. Není divu, že se pro rekonstrukci rozhoduje stále více obyvatel.

Rekonstrukce se můžete zhostit sami, ale...

Zrekonstruovat bytové jádro má do malování nebo vrtání poliček opravdu daleko. Povolejte proto do zbraně profesionály, kteří mají s rekonstrukcí dostatek zkušeností. Jak je poznáte? Dejte na reference a to nejen na fotografie, které najdete na jejich webu, ale také osobní doporučení přátel, jejichž bytové jádro již procesem renovace prošlo.

A důvody, proč se rekonstrukce bytového jádra svépomocí raději vyvarovat? Neodborně provedená práce může způsobit vážné stavební a hygienické komplikace jako je rapidní změna mikroklimatu, která vede ke tvorbě plísní.

Ideální materiál do bytového jádra? Pórobeton!

Vzhledem k nadměrné vlhkosti je na místě použití vhodného materiálu. Podle odborníků je ideální pórobeton, který dokáže nasát přebytečnou vlhkost a v momentě, kdy je vzduch v koupelně suchý, ji vypustí zpět.

Tip na závěr: Máte-li v plánu i rekonstrukci dalších místností, neodkládejte ji a pusťte se do ní zároveň s rekonstrukcí koupelny. Nepořádek, který byste museli uklízet opakovaně, budete řešit pouze jednou a ušetříte spoustu času a starostí. Nezapomeňte, že rekonstrukce koupelny trvá minimálně týden a předem se připravte na omezené možnosti hygieny.

Publikováno: 12. 06. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: rekonstrukce bytového jádra | rekonstrukce bytového jádra tipy