2 tipy, jak se dostat do zamrzlého auta

2 tipy, jak se dostat do zamrzlého auta

Ať už spěcháte do práce nebo s lyžemi na sjezdovku, zamrzlé auto může každého řidiče pěkně potrápit. Co dělat, pokud už nutně potřebujete být někde jinde, ale do vozidla se díky vrstvám ledu nemůžete dostat? Pomohou vám dva jednoduché triky.

1. Rozmrazovač ve spreji

Zamrzlý zámek je problém, se kterým se v zimě potýká asi každý, kdo nemá garážované auto. Pokud zámek nechce povolit, vyzkoušejte rozmrazovač. Stačí pár kapek a chvíli počkat – zámek by měl povolit. Jestliže se nedaří a jste majitelem staršího vozu, můžete klíček chvíli nahřát zapalovačem. V žádném případě to však nezkoušejte, pokud máte autoklíč s čipem. Pokud vozidlo otevíráte dálkovým ovládáním centrálního zamykání, může se stát, že nepovolí dveře. Rozhodně je neotevírejte silou. Místo toho je nastříkejte rozmrazovačem ve spreji a jemně na ně ťukejte. Zkuste také auto obejít a zkusit, zda jsou všechny dveře namrzlé stejně. Pravděpodobně totiž vítr foukal jen z jedné strany. Ty, které před ním byly skryty, půjdou otevřít snáze. Pozor si také dejte na slabou baterii v ovladači. V zimě se totiž vybíjí rychleji. Jestliže budete baterii vyměňovat, pohlídejte si, aby z klíčku nevypadl váleček imobilizéru.

2. Fén

Fénování je rychlý a snadný způsob, jak se dostat do zamrzlého auta. Je to však možné jen v případě, že parkujete blízko u domu a můžete si natáhnout prodlužovačku. Postupné zahřívání si poměrně rychle poradí i se silnější vrstvou ledu. A to nejenom v zámku, ale také na oknech či dveřích. Pokud však parkujete na sídlišti či daleko od vašeho bydliště, fén v úvahu nepřipadá. V žádném případě ho však nenahrazujte horkou vodou. Rychlá změna teploty může mít totiž za následek popraskání skla. Nezapomeňte také, že i horká voda v nízkých teplotách rychle vychladne a zmrzne. Do auta se tak možná dostanete, ale rozhodně nevyjedete. A jak se perete se zamrzlým autem vy?

Publikováno: 07. 02. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam