Rafinované světlo v koupelně

Rafinované světlo v koupelně

Funkce koupelny se během dne dost mění, ráno se zde potřebujete umýt, učesat a upravit a všechno stihnout, abyste do zaměstnání přišli včas a jako ze škatulky. Odpoledne po návratu domů potřebujete roztřídit špinavé prádlo, vyprat ho a přesunout do sušičky. Večer konečně přichází vaše chvíle odpočinku, kdy si můžete dopřát dlouhou koupel, pustit si trochu hudby a relaxovat. Všechny tyto činnosti vyžadují osvětlení, ne vždy se však hodí stejné.

Osvětlení intenzivní i pro relax

Základní osvětlení koupelny obstará stropní svítidlo. To však většinou bývá zhruba uprostřed koupelny a jakmile si stoupnete k zrcadlu, abyste se upravili, stíníte si. Proto je žádoucí přidat doplňkové svítidlo k zrcadlu. Můžete volit některý typ nástěnného svítidlabodovky nebo speciální svítidla na zrcadlo. Případně máte-li zrcadlo zabudované v zrcadlové skřínce, můžete použít vestavné bodovky do nábytku. U zrcadla by měla být svítidla výkonná, abyste dobře viděli na líčení, odličování i úpravu vousů.

Kombinujte více typů osvětlení

Avšak až si budete chtít užít vaši chvilku klidu ve vaně, využijete nejspíš raději tlumenější osvětlení. Toho lze dosáhnout u LED svítidel jednoduše tím, že použijete jejich funkci stmívání. Další možností je vybavit vaši koupelnu LED pásky, můžete je schovat na stropě či na zdi do speciální světelné římsy. Tím dosáhnete příjemného tlumeného osvětlení a můžete si užívat relaxační lázeň dosytosti. Přisvícení dosáhnete i pomocí vestavných bodovek, které můžete umístit do podhledu. Pamatujte, že veškeré osvětlení v koupelně musí splňovat vyšší stupeň IP krytí kvůli vysoké vlhkosti, která se v koupelně nachází po většinu času, obzvlášť potom ve sprchovém koutě. Stylově lze různé druhy svítidel sladit, existuje spousta designových sérií, které obsahují různé typy svítidel, takže lze vybrat svítidla designově stejná a různě je kombinovat. Vaše koupelna tak bude skvěle osvětlená a zároveň sladěná.

Publikováno: 12. 12. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam