Aby byla dětská záda zdravá, žádají si kvalitní školní batoh či aktovku

Aby byla dětská záda zdravá, žádají si kvalitní školní batoh či aktovku

S příchodem září mnohé rodiny s dětmi řeší dilema, zda koupit novou aktovku, školní batoh za babku na tržnici či třeba přes bazárek, nebo se rozhodnout pro školní batoh nový, dražší s různými certifikáty i krásným vhledem. Ušetřit chceme všichni, ale na dětských batozích a botách by se šetřit nemělo.

Aktovky a školní batohy pro první stupeň

Jestliže jde dítě do první třídy, drtivá většina rodičů mu pořizuje novou školní aktovku. Je to velmi dobře. I když máte dětí víc, první dítě aktovku „obnosí“ s ohledem na svou výšku, tvar těla, a druhému už tím pádem nemůže padnout stejně dobře. Dnešní školní batohy i aktovky mají kvalitně zpracované zádové části, ale také popruhy či bederní pás. Nechybí polstrování, aby dítko zátěž bolestivě netlačila. Pokud dítě nosí denně např. 5 i 6 kg „učiva“ do školy a zpět, batoh či aktovka se za dobu cesty pronese.

Vsaďte na prověřené značky

Ať už kupujete aktovku nebo školní batoh pro dítko z prvního stupně, nebo už máte náctiletého, jež navštěvuje druhý stupeň, nic to nemění na tom, že by měl být školní batoh šetrný k jejich zádům a vyvíjejícímu se tělu. Jestliže nemáte se školními batohy vlastní zkušenost, můžete se spolehnout na nákup modelu od známých výrobců, jako jsou Topgal, Ergobag, Hama, Coocazoo , Satch a další.

Podle čeho vybrat správný školní batoh a aktovku?

Určitě se zaměřte na ergonomii. Také dejte pozor na maximální nosnost, počet přihrádek, boční kapsičky, kvalitu zipu nebo jiného zapínání. Neměly by chybět bezpečnostní prvky. I materiál a jeho voděodolnost jsou důležití ukazatelé. V neposlední řadě dejte na vkus dítka, aby aktovku či batoh rádo nosilo. Školní batohy a aktovky by měly mít děti vždy nové. S těmi od ověřených výrobců budete zaručeně spokojeni vy i vaše děti.

Publikováno: 25. 08. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Adam