Rekonstruujete a bojíte se, že narušíte statiku?

Rekonstruujete a bojíte se, že narušíte statiku?

Koupili jste starší dům, který však potřebuje zrekonstruovat? Letní měsíce jsou pro opravy a rekonstrukce ideální a nám nezbývá, než vám poradit s pokládkou nové podlahy a ideální formou vytápění. Je to právě vytápění, které tvoří podstatou část nákladů za energie a je třeba dobře zvážit, pro které se rozhodnete. Jistě jste již slyšeli o podlahovém vytápění, které bylo v minulosti záležitostí těch movitějších. Postupem času se však nabídka podlahového vytápění rozšířila natolik, že byli výrobci donuceni snížit ceny. Momentálně je podlahové vytápění dostupné prakticky každému a není důvod, proč byste jeho výhody nemohli využívat i vy!

Proč právě podlahové vytápění?

Podlahové vytápění přináší celou řadu výhod. Je vhodným doplňkem k běžnému vytápění a prohřívá objekt rovnoměrně. Zaručí takzvanou tepelnou pohodu, tedy ideální pokojovou teplotu, díky které se budete cítit mnohem lépe. Realizace není složitá, ale je vhodné pokrytí anhydritem. Anhydritové podlahy mají mnohem lepší vlastností, než betonové a díky homogenitě materiálu dochází k mnohem rychle prohřátí. V praxi to znamená jediné – další úspory za energie. Pojďme se však podívat na zub materiálu, o kterém možná nemáte všechny podstatné informace – o anhydritu.

Proč je anhydrit lepší, než beton?

Anhydrit má mnohem lepší vlastnosti, než obstarožní beton. Je pevný v tahu za ohybu, rychleji se prohřívá a jeho pokládka je mnohem rychlejší. Anhydrit můžete vysoušet již za pouhé dva dny. Je vhodný pro rekonstrukce, protože anhydritová vrstva je o několik centimetrů nižší, než betonová. Podlaha je tak mnohem nižší a nenaruší statiku, což je během rekonstrukce starších nemovitostí podstatné. Jediná nevýhoda je spojena právě s rychlostí pokládky – musí proběhnout bez chyby, protože na opravy není čas. Raději proto zvolte profesionální stavební firmu, která má s pokládkou zkušenosti.

Anhydrit v kostce

  • moderní stavební materiál, který nahradí beton
  • pevný v tahu za ohybu, homogenní
  • pokládka je levnější, není třeba oprav a štěrkování

Publikováno: 11. 06. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: anhydrit | anhydritová podlaha | beton | podlahové vytápění