Robotická sekačka: Revoluční pomocník zvládá svou práci na jedničku

Robotická sekačka: Revoluční pomocník zvládá svou práci na jedničku

Potrpíte si na precizně posekaný trávník, ale nezbývá vám čas na jeho údržbu? Řešení je snadné. Pořiďte si robotickou sekačku – pomocníka, který se zabydlel i na českých zahradách. Začněte si užívat volno naplno a přenechte starost o zahradu moderním technologiím. Prozradíme vám, proč byste měli klasickou sekačku zaparkovat v garáži a zapojit do práce robota.

Trávník, na který je radost pohledět

Robotická sekačka vám ušetří spoustu drahocenného času, což je ostatně její největší výhoda. Ale nikoliv jediná, protože za pozornost stojí také efektivní sekání. Robotické sekačky se o trávník postarají v prvotřídní kvalitě a předčí je jen vřetenové sekačky určené na sekání golfových hřišť. Přenecháte-li robotické sekačce starost o váš zelený koberec, výsledek vás příjemně překvapí. Nejlepších výsledků dosáhnete kontinuálním sekáním, které podporuje odnožování trávy a rozrůstání drnů do šířky. Na hustší trávník se lépe kouká a zároveň není náchylný na šíření plevelu.

Vyvážení trávy je s robotickou sekačkou minulostí

Pokračujeme dále. K nesporným výhodám robotických sekaček patří fakt, že za sebou zanechávají jemně posečenou drť, která se obratem mění na přírodní hnojivo. Nebudete muset vyvážet trávu a trávník bude v lepší formě než kdy dříve. Není to skvělé?

Bude si robotická sekačka rozumět i s vaší zahradou?

Robotické sekačky se prohání na zahradách všech tvarů, ale může je zastavit příliš členitý terén s velkým sklonem sečené plochy. Obecně se nedoporučuje používat robotickou sekačku v místech se sklonem větším než cca 25 – 30°. Moderní robotické sekačky jsou programovatelné a lze jim dát specifické pokyny pro efektivní sekání – například vymezit určité zóny, kterým se přístroj věnuje ve stanovený čas apod. Menší modely zvládnou zahradu s plochou do cca 500 m2, větší přístroje pak s přehledem i mnohem větší plochu. Robotické sekačky disponují citlivými senzory, díky kterým se vyhnou překážkám. Pohybují se v náhodném směru, takže posekají celou zahradu do posledního čtverečního centimetru. Lithiové baterie sekačku udrží v provozu dostatečně dlouhou dobu a poté se sama zajede nabít do dokovací stanice.

Vyberte si špičkový model, nebudete litovat

Neorientujete se v bohaté nabídce modelů, které jsou v současné době na trhu? Vsadíte-li na značky jako Honda, Bosch nebo Husqvarna, nebudete litovat. Velké popularitě se těší také robotická sekačka Worx Landroid, která má oproti konkurenci o cca třetinu vyšší rychlost a množství inovativních funkcí. K největším „tahákům“ patří nastavení pomocí wi-fi, trojbřitý sekací / mulčovací systém a senzitivní nárazová a dešťová čidla. Za zmínku stojí také inteligentní zabezpečení PIN kódem a konečně i schopnost sekání na nerovném terénu.

Publikováno: 03. 07. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam