Natáčky neuvízly v propadlišti dějin. Stále se používají, když zatoužíme po vlnitých vlasech či větším objemu!

Natáčky neuvízly v propadlišti dějin. Stále se používají, když zatoužíme po vlnitých vlasech či větším objemu!

V souvislosti s natáčkami si leckdo vybaví kovové cosi, které ženám sloužilo k tomu, aby si na hlavě vykouzlily vlny. Po krásných a přirozeně vlnitých vlasech však ženská populace touží i dnes, tedy alespoň jednou za čas. A ani dnes není od věci sáhnout po natáčkách. Jejich moderní podoba je však mnohem přívětivější a nemusíme se obávat otlačené hlavy jakožto pozůstatku po nočním stylingu. Alfou a omegou je ovšem vhodně zvolená vlasová kosmetika.

Jak rozvlnit přirozené kudrliny?

Majitelky přirozeně kudrnatých vlasů mají k ležérním vlnám dobře našlápnuto – ale přesto by měly sáhnout po správném šamponu a kondicionéru. Poté kadeře opečovat pěnou, maskou a oleji. Dobrou volbou může být slaný sprej, díky kterému lze vlasy snadno tvarovat. Naprostou samozřejmostí pro kudrnaté vlasy, jež jsou přirozeně sušší, by měla být i dostatečná hydratace. Naštěstí existuje široké spektrum přípravků pro efektivní nápravu. Vlnité vlasy by se nikdy neměly česat suché. Velmi užitečnou pomůckou pro úpravu účesu je difúzer – násada, která je součástí každého lepšího fénu.

Rovné vlasy zaručeně rozvlní natáčky

Ženy s od přírody rovnými vlasy mají o něco těžší úkol. Vlny mohou vytvořit pomocí přístroje – žehličky nebo kónické kulmy, ale také mnohem šetrněji – natáčkami. Zda si pořídíte klasiku v podobě kovových natáček, nebo raději vsadíte na variantu na suchý zip, případně na papiloty, což jsou ohebné natáčky z měkkého a pružného materiálu, je na vašem uvážení. Společně s kvalitní kosmetikou je seženete z pohodlí domova u specializovaného prodejce na a-vlasy.cz. V každém případě myslete na to, že čím více vlasy po umytí proschnou, tím budou kudrny ležérnější. A ještě něco: jakmile bude váš kudrnatý účes hotový, kudrny rozdělávejte prstem na pramínky – určitě je nerozdělávejte hřebenem.

Publikováno: 15. 01. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Adam