Rozmazlujte své mazlíčky vhodnými pamlsky

Rozmazlujte své mazlíčky vhodnými pamlsky

Správné krmení přispívá ke zdraví vašich domácích mazlíčků. Kromě každodenní pestré stravy potěšte své čtyřnohé parťáky vhodnými pamlsky. Ty mohou sloužit jako odměna za poslušnost, případně doplněk stravy. Víte, jak tyto pamlsky vybrat?

Granule a každodenní krmivo

Při výběru vhodných granulí pro psy a kočky, myslete na věk vašeho mazlíčka, případně zdravotní omezení. Vybírejte takové granule, které doplní potřebné vitamíny a minerály. Vyzkoušejte víc druhů granulí a následně vyberte podle chuti vašeho mazlíčka. Sami se rozhodněte, zda budete svého psa krmit ráno a večer nebo jen jednou denně. Nezapomínejte na celodenní přísun vody.

Pamlsky pro štěňata

U štěňat to s pamlsky nepřehánějte. Ke správnému vývoji psa je potřeba vyvážit příjem tuků, sacharidů a bílkovin. V ideálním případě doplňte také potřebné vitamíny a minerální látky. Nejvhodnější jsou sušené pamlsky. Vždy si dejte pozor na zvýšené množství vápníku a fosforu.

Vyhněte se lidskému jídlu

Není vhodné krmit zvíře lidským jídlem a zbytky, například od oběda nebo od večeře. Lidské jídlo obsahuje velké množství soli, často také koření. Mohlo by zatížit organismus psa i kočky a způsobit závažné zdravotní problémy. Pokud je váš domácí mazlíček zvyklý například na vařenou zeleninu nebo dušené maso, tak mu jej občas dát můžete. Nedělejte z toho ale pravidlo.

Krmení v zimě

V zimě doplňte pestrý jídelníček o potřebné potraviny, které vašeho mazlíčka zahřejí. Vhodné je zalít granule například vlažnou vodou, případně nekořeněným a čistým vývarem. Dávku krmení nemusíte příliš zvyšovat. Stačí, když krmení rozdělíte na víc porcí denně.

Dentální pamlsky

Oblíbené jsou dentální pamlsky, které se starají o zdravý chrup. Jednou za čas dejte svému psovi dentální kost, která mu vyčistí zuby a namasíruje dásně.

Buvolí dobroty

Nevyhýbejte se ani buvolím dobrotám, na kterých si domácí mazlíčci pochutnají. Sušené pochoutky jsou vhodné pro štěňata, ale ocení je i dospělí psi. U starších psů může nastat problém, že takto sušené pochoutky nerozkoušou. Vybírejte raději měkké pamlsky.

Pro správné zažívání

Dopřejte svým mazlíčkům doplňky stravy i v podobě bylinek, případně vyzkoušejte koloidní stříbro. Na podzim a v zimě posilujte imunitu psů i koček a veškerým onemocněním se snažte předcházet. Vyzkoušet můžete i hypoalergenní granule pro psy, případně na granule přidat kapku oleje z tresčích jater.

Publikováno: 01. 10. 2019

Kategorie: Zvířata

Autor: Adam