Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

S rekuperací budete mít v domácnosti stále čerstvý vzduch

Čerstvý vzduch v domácnosti je velice důležitý, ovšem především během zimních měsíců je běžné větrání trochu náročnější. Ve všech pokojích totiž panuje příjemná teplota, která po otevření oken výrazně klesne. Opět pak musíte interiér vytopit na požadovanou teplotu…. V následujících řádcích vám představíme rekuperaci.

Proces zpětného získávání energie. Přesně tak by se dala charakterizovat rekuperace do bytu. V podstatě se vybavíte speciálním zařízením, přes které se přivede zvenčí čerstvý vzduch a odvede vydýchaný vzduch z místnosti. Uvnitř rekuperační jednotky však odpadní vzduch předává teplo čerstvému, a tím pádem nedochází k žádnému ochlazování interiéru.

Jaký je rozdíl mezi pasivní a aktivní rekuperací?

V daném segmentu se setkáte s dvěma různými pojmy, a to aktivní a pasivní rekuperací. Poměrně levným řešením je pasivní varianta, přičemž proudy vydýchaného a čerstvého vzduchu uvnitř jednotky prochází kolem sebe výměníkem a odpadní vzduch předá část své tepelné energie čerstvému.

Jestliže chcete investovat do inovativnějšího modelu, nabízí se vám aktivní systém, jenž pracuje mnohem rychleji. Odpadní vzduch předává svou tepelnou energii chladivu, přičemž teplo je stlačeno kompresorem, ten se zahřeje a na něj se přivádí čistý vzduch z venkovního okolí. Výhodou však je, že v letním období funguje obráceně a dokáže nahradit i klimatizaci.

Centrální, nebo lokální rekuperaci?

Dále se u rekuperace vzduchu budete rozhodovat ještě mezi centrální a lokální. V případě centrální varianty se přes potrubí rozvádí čerstvý vzduch do celého domu, zatímco lokální rekuperace je zaměřena pouze na jednu místnost.

Oblíbenosti se těší rekuperace Aldes, která se vyznačuje dlouhou životností a vysokou kvalitou.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *