Šatní skříň vybírejte s rozvahou. Na co se zaměřit?

Šatní skříň vybírejte s rozvahou. Na co se zaměřit?

Vybavujete si domácnost novým nábytkem? Pak zcela jistě nemůžete zapomenout na šatní skříň. Ano, pokud máte v ložnici novou zděnou šatnu, skříň mít nemusíte. Jen u málokoho je ovšem na takovouto další místnost v interiéru dostatek prostoru. Budovat ji navíc ve starších domech je neekonomické. Pořízení šatní skříně není až tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. I proto se vyplatí přečíst si několik našich dobře mířených rad, abyste nenaletěli některým podezřele levným nabídkám, případně nekoupili něco, co nechcete.

Kvalita materiálu je rozhodující

Podobně jako jiný nábytek byste také šatní skříně měli volit ve vysoké kvalitě provedení. Klasiku představuje masiv, který je ovšem poměrně drahý a těžký. Přenášení takové masivní skříně už vyžaduje skutečnou sílu. I modely z lamina mohou být pevné a vydržet spousty let. Jen je zapotřebí vybrat takové, které se vyznačují pevnými spoji, značkovým kováním a doplňky, jež vydrží. Určitě nejděte pouze po nejnižší ceně.

Jednoduchá obsluha skříně

Přehledné členění interiéru jakékoli skříně není samozřejmostí. Vy většinou ráno potřebujete přijít, rychle si vzít věci, obléct se, upravit a vyrazit do zaměstnání. Pokud lovíte halenku někde vzadu v rohu anebo nemůžete najít svršky, nastává problém a s ním spojené zbytečně nervózní okamžiky. To samé platí i pro mechanismus otevírání. Výbornou volbou je šatní skříň s posuvnými dveřmi. Během několika okamžiků si ji pohodlně otevřete a vytáhnete si cokoli, co potřebujete. Navíc vám v ložnici ušetří místo. Nemusíte totiž počítat s prostorem pro otevírání dveří. Vnitřní uspořádání může být různé. Nezapomeňte především na přítomnost šatních tyčí, zásuvek, případně i boxů na oblečení. Ty se v poslední době hodně prosazují. Ať už se vám líbí bílá šatní skříň se zrcadlem anebo jakýkoli styl, určitě si vyberete z pestré nabídky eshopu Dona-shop.cz.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat šatní skříň