Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Dovolená a cestování

Sbalte si kufry a vydejte se za exotikou

Ne každému vyhovují mrazy a ne každý si libuje v radovánkách na zasněžených svazích. Pro ty, kteří preferují opalování na prosluněné pláži je proto ideální doba na dovolenou do teplých krajin. Ve většině exotických destinací začíná turistická sezóna a byla by proto škoda zahálet doma. Pokud vás limitují finance, obraťte se na některou z cestovních agentur, které zprostředkovávají zájezdy německých a rakouských cestovek. Důvod je prostý. Naši sousedé jsou zvyklí na mnohem lepší podmínky – nižší ceny a větší komfort.

Exotická dovolená může mít mnoho podob

V případě, že jste doposud cestovali pouze po Evropě a nemáte tušení, kam dál by měly vaše kroky směřovat, inspirujeme vás. Mezi nejatraktivnější lokality patří karibská oblast pobřeží jihovýchodní Afriky a orientální jihovýchodní Asie. Samotný výběr je otázkou priorit – hledáte klidné místo, zvolte Kubu či Dominikánskou republiku – tamější pláže nejsou tak přelidněné, jako ty v Thajsku a dalších asijských zemích. Jestli vám rušnější místa nevadí a navíc patříte mezi milovníky památek, naopak si pobyt v Asii užijete. Thajské chrámy patří k nejkrásnějším stavbám a ročně kvůli nim do Thajska proudí miliony turistů.

Jestliže se vám líbilo safari v Hradci Králové, zamiřte do Afriky. Dovolenka exotika v Keni a Tanzanii patří k zážitkům, na které nikdy nezapomenete. Nezapomeňte si však sbalit dostatek opalovacích krémů s vysokým faktorem. Extrémní rovníkové klima působí problémy i tmavším fototypům.

Jestliže se výletu za exotikou obáváte a máte raději klasiku, budete si muset pár měsíců počkat. Dovolenka Turecko a dovolenka Egypt rozhodně nejsou k zahození a s německými či rakouskými cestovkami si je užijete o to víc. Svůj zájezd najdete třeba na dovolenka.sk, kde si můžete vybrat v rámci celé řady destinací po celém světě.