Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Sbalte si kufry a vydejte se za exotikou

Ne každému vyhovují mrazy a ne každý si libuje v radovánkách na zasněžených svazích. Pro ty, kteří preferují opalování na prosluněné pláži je proto ideální doba na dovolenou do teplých krajin. Ve většině exotických destinací začíná turistická sezóna a byla by proto škoda zahálet doma. Pokud vás limitují finance, obraťte se na některou z cestovních agentur, které zprostředkovávají zájezdy německých a rakouských cestovek. Důvod je prostý. Naši sousedé jsou zvyklí na mnohem lepší podmínky – nižší ceny a větší komfort.

Exotická dovolená může mít mnoho podob

V případě, že jste doposud cestovali pouze po Evropě a nemáte tušení, kam dál by měly vaše kroky směřovat, inspirujeme vás. Mezi nejatraktivnější lokality patří karibská oblast pobřeží jihovýchodní Afriky a orientální jihovýchodní Asie. Samotný výběr je otázkou priorit – hledáte klidné místo, zvolte Kubu či Dominikánskou republiku – tamější pláže nejsou tak přelidněné, jako ty v Thajsku a dalších asijských zemích. Jestli vám rušnější místa nevadí a navíc patříte mezi milovníky památek, naopak si pobyt v Asii užijete. Thajské chrámy patří k nejkrásnějším stavbám a ročně kvůli nim do Thajska proudí miliony turistů.

Jestliže se vám líbilo safari v Hradci Králové, zamiřte do Afriky. Dovolenka exotika v Keni a Tanzanii patří k zážitkům, na které nikdy nezapomenete. Nezapomeňte si však sbalit dostatek opalovacích krémů s vysokým faktorem. Extrémní rovníkové klima působí problémy i tmavším fototypům.

Jestliže se výletu za exotikou obáváte a máte raději klasiku, budete si muset pár měsíců počkat. Dovolenka Turecko a dovolenka Egypt rozhodně nejsou k zahození a s německými či rakouskými cestovkami si je užijete o to víc. Svůj zájezd najdete třeba na dovolenka.sk, kde si můžete vybrat v rámci celé řady destinací po celém světě.