Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Móda

Second hand není sprosté slovo. Je jako droga!

Není to tak dávno, co v našich končinách termín „second hand“ vzbuzoval poněkud smíšené pocity a některých dokonce pocit pohoršení. Oblečení z druhé ruky symbolizovalo obnošené a nevábně vypadající hadříky, které by přece v šatníku neměly co dělat. Situace se naštěstí obrátila a poznali jsme, proč jsou v zahraničí „sekáče“ tak populární. Mnozí z nás si je oblíbili natolik, že si je nemohou vynachválit a nevynechají jedinou příležitost k nákupu.

Second hand je fenomén. I bez nadsázky můžeme tvrdit, že nakupování second handového oblečení je stejně populární jako utrácení horentních částek ve značkových buticích. Důvodů, proč v sekáči nakupuje stále více lidí, je hned několik.

Sekáč je místo s unikátní atmosférou. Je svatyní módních nadšenců, kteří se snaží „vyhrabat“ oblečení, které má svůj vlastní příběh. Ale to samozřejmě není všechno. Prim hraje i bezkonkurenční cena, která je často zlomkem té původní. Znáte snad jiné místo, kde nakoupíte spoustu oblečení za pár desítek nebo stovek korun? A nutno podotknout, že se nejedná o garderóbu, která už dávno není v kurzu. Naopak, skvělým příkladem je oblečení z Anglie, které v běžných obchodech s módou neseženeme. Díky second handu se tak dostaneme ke kouskům, které bychom si jinak museli objednat ze zahraničí.

Nakupování v sekáči je jako droga. Jakmile se vám jednou poštěstí a najdete v něm unikátní kousek za bezkonkurenční cenu, nepřestanete, dokud váš šatník nebude praskat ve švech. V second handech nakupují dokonce i celebrity a módní ikony, které jsou pro nás, „obyčejné smrtelníky“, inspirací.

Zatímco v zahraničí jsou stále oblíbené především kamenné obchody, Češi preferují pohodlný nákup přes internet. Vedle klasických e-shopů s novou módou tak vzniká i bezpočet virtuálních second handů, ve kterých si vybere opravdu každý. Za zmínku stojí modanet.cz, second-hand.cz, tomcatmoda.cz nebo levnamoda.cz. Pokud jste doposud nad nákupem oblečení z druhé ruky váhali, odhoďte předsudky a směle do toho. Ale varujeme vás. Jakmile jednou začnete, už nikdy nedokážete přestat…