Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Kosmetika a vůně

Jarní úklid pro vaši kosmetickou taštičku

S jarním úklidem máme tendenci věci třídit a vyhazovat. Často ale vedle oblečení, jídla a dalších pravidelně tříděných položek v naší domácnosti, zapomínáme na naše každodenní zkrášlovací pomocníčky. Pojďme si tedy udělat pořádek i v nich!

Vše na jednu hromadu

Touto poučkou se řídí nejen třídění oblečení a knih, ale i kosmetiky. Poskládejte si vedle sebe všechny make-upy, hřebeny a gumičky, laky na nehty, šampony, ale i kartáčky na zuby, parfémy, nůžky. Nezapomeňte ani na kabelky, ve kterých určitě, možná i nevědomky, neustále nosíte nějakou tu rtěnku, krém na ruce, nebo balzám na rty. Prohledejte i ty šuplíky a poličky, které nejsou primárně určené pro skladování kosmetiky. I tam se totiž může něco najít. Roztřiďte pak všechny předměty do sekcí a možná s hrůzou zjistíte, že vlastníte tři laky na nehty stejné barvy, máte otevřeny tři různé pleťové krémy, ale nevyhovuje vám ani jeden z nich, a tak dále…

Čas vytřídit a rozhodnout

Každou věc z dané sekce vezměte do ruky a od srdce se zeptejte sami sebe, jestli ji používáte, či použili v poslední sezoně, pokud jde o sezónní produkty, typu opalovací krém. Pokud ano, zařaďte je do kategorie “Ano”.

Pakliže vás napadají myšlenky typu “…ale bylo to drahé” a nebo “když ta barva ta kolegyni tak slušela…třeba až budu opálená…” , nebo “Po tomto krému mi sice vyskákaly pupínky, ale na ruce bude určitě dobrý.” , tak žádné slitování a předměty umístěte do sekce “vyřadit”.

Sice vám zbyde jen pár produktů, ale budou to jen ty, které opravdu používáte, dělají vám radost a jste s nimi spokojení.

Pozor na vzorky!

Mezi našimi poklady často najdeme i vzorečky, které si šetříme třeba na dovolenou, jako takovou praktickou jednorázovku. Problémem ale může být, že naše pokožka je zvyklá na určitý produkt, takže změna péče v kombinaci se změnou klimatu, a dalšími změnami spojenými s cestováním, může mít nežádoucí dopady. Pokud máte v plánu experimenty, nechte si je raději na klidnější dny v pohodlí domova.

Neomezené datum expirace?

Stejně jako jídlo, i kosmetika má svoji expirační dobu. Není to jen o vyschnuté řasence, ale také o množení bakterií na kartáčku, jímž na řasy řasenku aplikujete. Nečistoty a bakterie pak mohou působit na pleti neplechu. Proto máte-li v kosmetické taštičce kousek, který má již svou dobu použití za sebou, vyměňte ho raději za nový, aby nenapáchal více škody než užitku.

Pamatujte, že v případě kosmetiky je ještě více než u jiných produktů na místě, věnovat pozornost jen opravdu kvalitním výrobků. A výběr by samozřejmě měl být v souladu s typem vaší pokožky. Ať už jde o kosmetické sady či jednotlivé produkty, jako jsou séra, denní a noční krémy, či tonika, na paměti mějte nejen svůj typ pleti, ale i roční dobu, pro kterou daný produkt vybíráte. Pokožka se vám odvděčím zdravím a krásou a stane se tak nejen vaší vizitkou, ale také současně nejpřesnějším ukazatelem toho, jestli jí poskytujete tu správnou péči.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *