Jarní úklid pro vaši kosmetickou taštičku

Jarní úklid pro vaši kosmetickou taštičku

S jarním úklidem máme tendenci věci třídit a vyhazovat. Často ale vedle oblečení, jídla a dalších pravidelně tříděných položek v naší domácnosti, zapomínáme na naše každodenní zkrášlovací pomocníčky. Pojďme si tedy udělat pořádek i v nich!

Vše na jednu hromadu

Touto poučkou se řídí nejen třídění oblečení a knih, ale i kosmetiky. Poskládejte si vedle sebe všechny make-upy, hřebeny a gumičky, laky na nehty, šampony, ale i kartáčky na zuby, parfémy, nůžky. Nezapomeňte ani na kabelky, ve kterých určitě, možná i nevědomky, neustále nosíte nějakou tu rtěnku, krém na ruce, nebo balzám na rty. Prohledejte i ty šuplíky a poličky, které nejsou primárně určené pro skladování kosmetiky. I tam se totiž může něco najít. Roztřiďte pak všechny předměty do sekcí a možná s hrůzou zjistíte, že vlastníte tři laky na nehty stejné barvy, máte otevřeny tři různé pleťové krémy, ale nevyhovuje vám ani jeden z nich, a tak dále…

Čas vytřídit a rozhodnout

Každou věc z dané sekce vezměte do ruky a od srdce se zeptejte sami sebe, jestli ji používáte, či použili v poslední sezoně, pokud jde o sezónní produkty, typu opalovací krém. Pokud ano, zařaďte je do kategorie “Ano”. Pakliže vás napadají myšlenky typu “...ale bylo to drahé” a nebo “když ta barva ta kolegyni tak slušela…třeba až budu opálená…” , nebo “Po tomto krému mi sice vyskákaly pupínky, ale na ruce bude určitě dobrý.” , tak žádné slitování a předměty umístěte do sekce “vyřadit”. Sice vám zbyde jen pár produktů, ale budou to jen ty, které opravdu používáte, dělají vám radost a jste s nimi spokojení.

Pozor na vzorky!

Mezi našimi poklady často najdeme i vzorečky, které si šetříme třeba na dovolenou, jako takovou praktickou jednorázovku. Problémem ale může být, že naše pokožka je zvyklá na určitý produkt, takže změna péče v kombinaci se změnou klimatu, a dalšími změnami spojenými s cestováním, může mít nežádoucí dopady. Pokud máte v plánu experimenty, nechte si je raději na klidnější dny v pohodlí domova.

Neomezené datum expirace?

Stejně jako jídlo, i kosmetika má svoji expirační dobu. Není to jen o vyschnuté řasence, ale také o množení bakterií na kartáčku, jímž na řasy řasenku aplikujete. Nečistoty a bakterie pak mohou působit na pleti neplechu. Proto máte-li v kosmetické taštičce kousek, který má již svou dobu použití za sebou, vyměňte ho raději za nový, aby nenapáchal více škody než užitku. Pamatujte, že v případě kosmetiky je ještě více než u jiných produktů na místě, věnovat pozornost jen opravdu kvalitním výrobků. A výběr by samozřejmě měl být v souladu s typem vaší pokožky. Ať už jde o kosmetické sady či jednotlivé produkty, jako jsou séra, denní a noční krémy, či tonika, na paměti mějte nejen svůj typ pleti, ale i roční dobu, pro kterou daný produkt vybíráte. Pokožka se vám odvděčím zdravím a krásou a stane se tak nejen vaší vizitkou, ale také současně nejpřesnějším ukazatelem toho, jestli jí poskytujete tu správnou péči.

Publikováno: 06. 05. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Adam