Jak vybrat šperk pro ženu? Tipy, díky kterým nešlápnete vedle

Jak vybrat šperk pro ženu? Tipy, díky kterým nešlápnete vedle

Šperk jako dárek je jistě dobrý nápad, ale bylo by naivní si myslet, že je sám o sobě trefou do černého. Podstatné je, jestli se bude opravdu líbit obdarované osobě – a pokud jde o ženy, není tajemstvím, že na daný sortiment kladou mnohem větší nároky než muži. Naštěstí se můžete řídit jednoduchými pravidly, a snížit riziko nevhodné zvoleného šperku na minimum. Jak tedy vybrat perfektní kousek?

Zaměřte pozornost na to, jaké šperky preferuje

Pokud osobu, které se chystáte darovat šperk, důvěrně znáte, pravděpodobně vám nebude dělat sebemenší problém odhalit, jaké šperky nosí nejčastěji. Na základě toho snadno odhalíte její preference a nebude vám problém vybrat vhodný kus. Máte-li možnost, podívejte se na dámské šperky, které si schovává ve šperkovnici. Může se však stát, že do ní ukládá kousky, jenž nenosí příliš často. Zaměřte se proto raději na to, co má obvykle na sobě.

Vyberte materiál

Možností se nabízí spousty, ovšem skutečně exkluzivní šperky se vyrábí ze zlata. V každém případě se důkladně zamyslete nad tím, jaký druh kovu zvolíte. Opět se můžete řídit tím, co dotyčná osoba nosí – anebo se orientujte třeba podle barvy pleti. Ženám s teplejším tónem nejvíce sluší žluté zlato, chladnějším typům naopak bílé a růžové zlato (které však sedí prakticky každé ženě).

Zvolte správný styl

Šperk musí korespondovat s vkusem obdarované osoby. Nabídka je ohromná – levnější i luxusní šperky se vyrábí v minimalistickém stylu i bohatě zdobené. Pokud si nevíte rady, raději sáhněte po jednodušším a decentnějším kousku.

Přidejte špetku osobitosti

Máte-li možnost na šperk vygravírovat osobní sdělení, motto, iniciály nebo třeba významné datum, udělejte to. Personifikované šperky patří k těm nejoblíbenějším. Při výběru šperku vám přejeme šťastnou ruku. A nezapomeňte, že výše uvedené tipy platí také pro pánské šperky. Nejen dámské, ale i pánské a dětské šperky a další luxusní doplňky seženete v eshopu beny.cz.

Publikováno: 30. 04. 2022

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam