Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Vzdělání

Sehnat učebnice může, ale NEMUSÍ být problém

Nástup na střední školu bývá pro studenty obrovskou změnou. Nové prostředí, noví učitelé, noví spolužáci a hlavně mnohem více učiva, než jak tomu bylo na „základce“. Počáteční nejistota se však dá poměrně rychle zdolat – ze spolužáků se stanou kamarádi a s přimhouřeným okem se dá vyjít i s tím nejnepříjemnějším učitelem. Jeden problém však přetrvá po celou dobu studia – učivo, respektive učebnice. Doby, kdy je studenti fasovali zdarma, jsou ty tam a dnes jim nezbývá, než si je koupit z svého. Spíše než s financováním, však mají žáci problém učebnice sehnat. A právě proto jsme pro vás připravili pár tipů, díky kterým se vám nikdy nestane, že se nebudete mít z čeho učit 🙂

Nebojte se zeptat

Nejlevnější učebnice pro střední školu lze získat nákupem od spolužáků z vyšších ročníků. Ti se na konci, ale i v průběhu roku starých knížek zbavují a nabízí je za mnohem nižší cenu, než za jakou je pořídili. Budete-li mít štěstí, natrefíte na učebnice, které jsou téměř nepoužité (většinou je prodávají žáci s horším prospěchem :-)). V opačném případě byste měli zvážit, zda se vám nevyplatí nákup zbrusu nových učebnic. Kniha, jejíž vazba drží jen silou vůle (takzvaný „salát“) a v níž jsou vyplněna všechna praktická cvičení, vám totiž dlouho nevydrží a navíc vám v učení příliš nepomůže. Otázkou však je, kam se pro nové učebnice vydat. Není tajemstvím, že sehnat učební materiály je leckdy pěkný oříšek.

Učebnice si lze objednat z pohodlí domova

Pokud regály vašeho oblíbeného knihkupectví zejí prázdnotou, a navíc se vedoucí nemá k tomu, aby je objednal, obraťte se na internetový obchod ucebnicemapy.cz. Ten nabízí široký sortiment učebnic pro gymnázium, základní, střední i vysokou školu, mapy a další učební pomůcky a vše odesílá je do 24 hodin. Objednáte-li si učebnice hromadně se spolužáky, dostanete množstevní slevu 5% (při objednávce nad 10 000 Kč). Za nákup, jehož hodnota převýší 2 500 Kč navíc neplatíte poštovné. Není co řešit, s ucebnicemapy.cz se vám nikdy nestane, že se nebudete mít z čeho učit!