Proč svěřit vymáhání pohledávek profesionálům? Víme to!

Proč svěřit vymáhání pohledávek profesionálům? Víme to!

Podnikáte? Pokud ano, jistě jste se už setkali s řadou neplatičů. Ty poznáte poměrně jednoduše – mají desítky výmluv, proč ještě neuhradili vaši fakturu. Vymáhat ji sice můžete sami, ale bude vás to stát mnoho času a energie. Ten je jistě lepší věnovat svému byznysu a vše ostatní nechat profesionálům. Tím oborem, který by vás měl zajímat, je vymáhání pohledávek. Aby byl popis hlavních výhod objektivní, zaměříme se na nabídku služby ePohledávky.cz. A Proč právě na tuto? Jelikož jako jediná v ČR nabídne možnost řešení vašeho případu online – z pohodlí domova či kanceláře.

Několik postupů, jak se k penězům dostat

Zatímco vy byste dlužníka pouze upomínali o nezaplacenou sumu, profesionál nabídne několik prověřených metod, které dělají vymáhání dluhů mnohem efektivnější. Po posouzení nároku lze jít dvěma hlavními cestami:
  • Zastupování nároku
  • Prodej nároku
V případě první možnosti vede cesta přes platební rozkaz, který mnohdy končí exekucí. Peníze, které vám náleží jsou tedy vymáhány násilím. Druhá cesta vede k vašim financím přímo.

Ušetříte nejenom čas, ale i peníze

Začnete-li pohledávky vymáhat sami, pamatujte na fakt, že ztratíte spoustu času a v konečném důsledku i peněz. Ve finále je mnohem výhodnější zaplatit za vymáhání faktur profesionálům – komunikace vám zabere maximálně několik minut času. Takže se budete moct i nadále věnovat svému podnikání a vydělat zajímavější sumy – poplatek za služby je oproti tomu minimální a ve výsledku bude váš hospodářský výsledek lepší, než pokud půjdete metodou pokus/omyl a budete dlužníka upomínat sami.

Vymáhat lze celou řadu nesplacených pohledávek

Poslední pozitivum se týká variant pohledávek, jaké lze tímto způsobem vymáhat. Zmínili jsme sice pouze faktury, ale těmi to nekončí. V praxi se může jednat o vymáhání směnky, stejně jako úroků z prodlení, pokut z nesplněných smluv, stejně jako plateb za služby či zboží.

Publikováno: 20. 07. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: vymáhání pohledávek