Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Volný čas

Sigmund Freud napsal knihu o vtipech

Vtipy, anekdoty, fóry. Aspoň každý z nás zná nejméně jeden, který může slyšet i desetkrát za sebou a pořád se bude za břicho popadat. Slovo anekdota přitom pochází až z 6 století, kdy v řečtině označovalo „to, co nebylo zveřejněno“. Ty vůbec nejstarší měli podobu kázání, do kterých byly vkládány jako moralizující příklady. Můžeme je najít i v kronikách, letácích a satirách. V dnešní době se objevují především v tisku, kalendářích, ale i specializovaných časopisech. A jakou mají dnešní fórky podobu?

O čem jsou moderní vtipy?

Dnešní vtipy mívají podobu humorných příhod, které zesměšňují osobu, názor, situaci, rasu, skupinu a zkrátka vše, z čeho si jde udělat legrace. Podle tématu se dělí na mnoho skupin, např. vtipy o zvířatech, vtipy o židech, policejní vtipy, erotické, či politické vtipy, nebo populární vtipy o blondýnkách. Můžeme je rozdělit i z hlediska formy, na např. černý nebo absurdní humor. O tom, že jsou vtipy kořením života, napsal i sám Sigmun Freud. Věnoval anekdotám celou knihu a považoval je za jednu z možností vyjádření pocitů a názorů.

 A na závěr jeden o Pepíčkovi

Vtipy o Pepíčkovy jsou doslova kultovní. Nemohli jsme si to odpustit a jeden pro vás přichystali. Tady ho máte, pobavte se:

 

Povídá Pepíček tátovi:“Tati, dneska mě zase chtěl zbít parta kluků…“

Vylekaný otec se zeptá svého syna:“A proč proboha?“

„Protože mám dlouhé vlasy.“ Odvětí Pepan.

„A to jsi jim nemohl utéct?“ Ptá se otec.

“Tati, víš jak blbě se běhá v lodičkách…?“

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *