Solná komora: Idylická dovolená u Rakouských jezer

Solná komora: Idylická dovolená u Rakouských jezer

Spousta lidí si v souvislosti s dovolenou v Rakousku představí lyžování v Alpách nebo prohlídku Vídně. Ti, jež mají něco procestováno, však tuší, že jen tak něco nepřekoná pobyt u vyhlášených jezer v oblasti Solné komory. Právě tato lokalita totiž patří k nejkrásnějším oblastem a rozhodně stojí za návštěvu.

Kde že je ta Solná komora?

Solná komora Rakousko se rozkládá v regionu Horního Rakouska a menší částí také v Salcburku a ve Štýrsku. Pokud bychom měli Solnou komoru popsat jednou větou, vylíčili bychom ji jako malebnou hornatou krajinu plnou jezer s křišťálově čistou vodou a stylovými městečky. Cestovní kanceláře ji popisují stručněji – jako jednu z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších lokalit v Rakousku.

Nudit se rozhodně nebudete...

Vaše příští dovolená v Rakousku překoná veškerá očekávání. Ať už se do oblasti Solné komory vydáte společně s rodinou nebo partou přátel, užijete si pobyt v panenské přírodě, cykloturistiku i pěší turistiku, vodní sporty a v neposlední řadě prohlídku pamětihodností. Stačí si vybrat některé ze 76 jezer a vyrazit. Mezi turisticky nejzajímavější místa patří Hallstatt, St. Wolfgang, Traunkirchen a Bad Ischl.

Místa, která stojí za návštěvu

K dalším místům, které byste během dovolené neměli minout, patří solný důl v Hallstattu, ledové jeskyně v masivu Dachstein a vrchol Schafberg nad St. Wolfwangem, kam se dostanete zubačkou. Jako magnet na turisty působí dovolená Rakousko v okolí jezera Fuchslsee, které patří k těm nejhezčím v Solné komoře. Možná i díky blízkosti Salcburku, o kterém se hovoří jako o perle Rakouska. Krok vedle však neuděláte ani výletem k nejteplejšímu vnitrozemskému jezeru Attersee s vysoce kvalitní vodou. A nebo největšího jezera Traunsee vedle měst Gumnden a Bad Ischl. Budete-li chtít, můžete se vydat na výlet v nejstarším parníku na světě Tip: Dovolená v Rakousku u jezera je specialitou cestovní kanceláře Traveller. Další informace najdete na www.traveler.cz.

Publikováno: 09. 04. 2016

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená v rakousku u jezera | solná komora rakousko