Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Solná komora: Idylická dovolená u Rakouských jezer

Spousta lidí si v souvislosti s dovolenou v Rakousku představí lyžování v Alpách nebo prohlídku Vídně. Ti, jež mají něco procestováno, však tuší, že jen tak něco nepřekoná pobyt u vyhlášených jezer v oblasti Solné komory. Právě tato lokalita totiž patří k nejkrásnějším oblastem a rozhodně stojí za návštěvu.

Kde že je ta Solná komora?

Solná komora Rakousko se rozkládá v regionu Horního Rakouska a menší částí také v Salcburku a ve Štýrsku. Pokud bychom měli Solnou komoru popsat jednou větou, vylíčili bychom ji jako malebnou hornatou krajinu plnou jezer s křišťálově čistou vodou a stylovými městečky. Cestovní kanceláře ji popisují stručněji – jako jednu z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších lokalit v Rakousku.

Nudit se rozhodně nebudete…

Vaše příští dovolená v Rakousku překoná veškerá očekávání. Ať už se do oblasti Solné komory vydáte společně s rodinou nebo partou přátel, užijete si pobyt v panenské přírodě, cykloturistiku i pěší turistiku, vodní sporty a v neposlední řadě prohlídku pamětihodností. Stačí si vybrat některé ze 76 jezer a vyrazit. Mezi turisticky nejzajímavější místa patří Hallstatt, St. Wolfgang, Traunkirchen a Bad Ischl.

Místa, která stojí za návštěvu

K dalším místům, které byste během dovolené neměli minout, patří solný důl v Hallstattu, ledové jeskyně v masivu Dachstein a vrchol Schafberg nad St. Wolfwangem, kam se dostanete zubačkou.

Jako magnet na turisty působí dovolená Rakousko v okolí jezera Fuchslsee, které patří k těm nejhezčím v Solné komoře. Možná i díky blízkosti Salcburku, o kterém se hovoří jako o perle Rakouska. Krok vedle však neuděláte ani výletem k nejteplejšímu vnitrozemskému jezeru Attersee s vysoce kvalitní vodou. A nebo největšího jezera Traunsee vedle měst Gumnden a Bad Ischl. Budete-li chtít, můžete se vydat na výlet v nejstarším parníku na světě

Tip: Dovolená v Rakousku u jezera je specialitou cestovní kanceláře Traveller. Další informace najdete na www.traveler.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.