Správný tah komína zajistí vhodně zvolené komponenty

Správný tah komína zajistí vhodně zvolené komponenty

Stavíte? Rekonstruujete? Anebo vám zkrátka špatně táhne komín? Ať už se chystáte na realizaci zbrusu nového komínového systémů či na opravu stávajícího, přistupujte k tomu svědomitě, protože komín plní důležitou funkci. Chcete-li, aby vám dobře sloužil a měl odpovídající tah, nepodceňujte kvalitu jednotlivých komponentů.

K čemu komín slouží?

Komín zajišťuje odvod spalin. Bývá napojen na kotle, kamna, krby, pece a další spotřebiče, které se bez odvodu spalin neobejdou. Pojem „tah komína“ lze vyložit jako tlak vyvolaný rozdílnými hustotami kapalin a okolního vzduchu. Velikost tahu závisí na poměru hustot ohřátých plynů a okolí, ale také na objemu spalin, tzn. na jeho výšce a vnitřním průměru. Samozřejmě záleží také na vhodně zvolených komponentech jako jsou kouřovody apod.

Z čeho se skládá komín?

Moderní komín disponuje průduchem, pláštěm, sopouchem, vymetacím otvorem, komínovou hlavou a půdicí. Nedílnou součástí komínů bývají také komínová dvířka a často také komínové stříšky pro ochranu systému před vnějšími vlivy.

Nakupujte u profesionálů

K renomovaným specialistům patří společnost CIKO. Vývojem, výrobou a prodejem komínů se zabývá řadu let a nabízí kompletní sortiment komponentů potřebných pro stavbu komínového systému. V nabídce najdete zděné a nerezové komínové systémy i jednotlivé komínové komponenty (komínové vložky, stříšky, dvířka, kouřovody…). Nedílnou součástí nabídky jsou kominické potřeby, bez kterých se při údržbě komína neobejdete. Preferujete-li pohodlný nákup z domova, zamiřte na www.dobrekominy.cz, kde najdete všechny zmíněné komponenty na jednom místě. Rozhodnete-li se pro dodání ucelené komínové sestavy, nebojte se obrátit na kvalifikované techniky. Zdarma vám poskytnou poradenství, doporučí vhodné parametry a v případě potřeby zpracují nabídku na míru.

Publikováno: 03. 07. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: ko