Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Strava

Lisování oleje za studena

Průměrná délka života je mnohem vyšší než v minulosti, ale naše tělo paradoxně dostává zabrat jako nikdy předtím. Na náš organismus neblaze působí všudypřítomné volné radikály,znečištěné životní prostředí a spoustu dalších faktorů. Chceme-li se udržet v kondici, nezbude nám, než přijímat zvýšené množství bioaktivních látek. Ty jsou přítomny v rostlinách a můžeme je získat z olejů, které se lisují za studena. Jde o velmi šetrný proces, který se obejde bez vysokých teplot a rafinací, které bioaktivní látky znehodnocují.

Olej lisovali za studena už naši předkové

Za studena lisované oleje patří mezi nejkomplexnější doplňky stravy a napomáhají k lepší imunitě a lepšímu fungování organismu. Obsahují důležité stopové prvky a celou řadu unikátních látek, které nikde jinde nenajdeme. O tom, že je lisování za studena mnohem lepší než klasická výroba oleje, věděli již naši předkové, kteří tuto poměrně jednoduchou metodu hojně využívali. Zdravý olej si můžeme dopřát i dnes, třeba v podobě některého z produktů od společnosti Bohemia Olej. Ta během výroby nevyužívá žádnou chemii a látky, které zvyšují výlisnost a zpracovává pouze kvalitní české suroviny. Konzumace těchto produktů by proto měla být součástí každodenního jídelníčku.

Využívejte blahodárných účinků olejů i vy

Bohemia Olej vyrábí pestré spektrum produktů, mezi kterými nechybí slunečnicový, makový, arašídový, hroznový, konopný či lněný olej. Nechybí ani olej z vlašských ořechů a lískových oříšků. Každý z nich má odlišnou charakteristiku a jiné účinky a chcete-li využít jejich potenciál naplno, měli byste jednotlivé druhy olejů vhodně kombinovat. Zajímavé informace o každém z nich si můžete přečíst přímo na webových stránkách bohemiaolej.cz.