Tepelné čerpadlo sníží vaše účty za energie až o 75 %

Tepelné čerpadlo sníží vaše účty za energie až o 75 %

Jak výrazně snížit výdaje za energie a současně se chovat odpovědněji vůči životnímu prostředí? Odpovědí na obě otázky je tepelné čerpadlo. Zařízení funguje na poměrně jednoduchém principu – využívá energii ze slunečního záření (ze vzduchu, vody nebo země), která je oproti jiným zdrojům energie zcela zdarma. Přitom má minimální spotřebu elektřiny, a je proto mnohem efektivnější než všechny typy kotlů. Kromě zanedbatelných provozních nákladů nabízí tepelné čerpadlo i další výhody. Vzhledem k nízké spotřebě elektrické energie není příliš závislé na zvyšujících se cenách. Uživatelé navíc mohou využívat výhodnější tarif, a to nejen na provoz tepelného čerpadla, ale i ostatních spotřebičů v domácnosti. Díky tomu lze celkové náklady za energie stlačit ještě o něco níže.

Příspěvky od státu garantují rychlejší návratnost

A konečně dotace na tepelná čerpadla. Mnoho potenciálních zájemců o levnou energii odrazuje vyšší pořizovací cena a netuší, že lze nákup zařízení z části financovat státními dotačními programy, jako jsou Nová zelená úsporám či Kotlíková dotace.

Ohleduplnější život k životnímu prostředí

Tepelné čerpadlo představuje správný krok pro každého, komu záleží na budoucnosti planety. S příkonem cca 20-35 % získané tepelné energie je jediným zdrojem tepla s účinností převyšující hodnotu jedna. Většina získané energie nemá negativní dopad na životní prostředí a zároveň nedochází k produkci pevných částic (prach, popílek) či plynů s obsahem uhlíku.

Kvalitní tepelná čerpadla z české produkce

Více než šesti tisíci prodanými čerpadly se může pochlubit tradiční český výrobce Master Therm. Špičkovou kvalitu garantují mezinárodně uznávané certifikace i fakt, že polovina prodejů připadá na náročné zahraniční trhy. Tepelná čerpadla Master Therm sází na odolnou, robustní a účelnou konstrukci, intuitivní ovládání a dlouhodobou péči ze strany kvalifikovaných techniků. Váš první krok k levné energii může začít na mastertherm.cz.

Publikováno: 30. 04. 2020

Kategorie: Energie

Autor: Adam