Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Energie

Tepelné čerpadlo sníží vaše účty za energie až o 75 %

Jak výrazně snížit výdaje za energie a současně se chovat odpovědněji vůči životnímu prostředí? Odpovědí na obě otázky je tepelné čerpadlo. Zařízení funguje na poměrně jednoduchém principu – využívá energii ze slunečního záření (ze vzduchu, vody nebo země), která je oproti jiným zdrojům energie zcela zdarma. Přitom má minimální spotřebu elektřiny, a je proto mnohem efektivnější než všechny typy kotlů.

Kromě zanedbatelných provozních nákladů nabízí tepelné čerpadlo i další výhody. Vzhledem k nízké spotřebě elektrické energie není příliš závislé na zvyšujících se cenách. Uživatelé navíc mohou využívat výhodnější tarif, a to nejen na provoz tepelného čerpadla, ale i ostatních spotřebičů v domácnosti. Díky tomu lze celkové náklady za energie stlačit ještě o něco níže.

Příspěvky od státu garantují rychlejší návratnost

A konečně dotace na tepelná čerpadla. Mnoho potenciálních zájemců o levnou energii odrazuje vyšší pořizovací cena a netuší, že lze nákup zařízení z části financovat státními dotačními programy, jako jsou Nová zelená úsporám či Kotlíková dotace.

Ohleduplnější život k životnímu prostředí

Tepelné čerpadlo představuje správný krok pro každého, komu záleží na budoucnosti planety. S příkonem cca 20-35 % získané tepelné energie je jediným zdrojem tepla s účinností převyšující hodnotu jedna. Většina získané energie nemá negativní dopad na životní prostředí a zároveň nedochází k produkci pevných částic (prach, popílek) či plynů s obsahem uhlíku.

Kvalitní tepelná čerpadla z české produkce

Více než šesti tisíci prodanými čerpadly se může pochlubit tradiční český výrobce Master Therm. Špičkovou kvalitu garantují mezinárodně uznávané certifikace i fakt, že polovina prodejů připadá na náročné zahraniční trhy.

Tepelná čerpadla Master Therm sází na odolnou, robustní a účelnou konstrukci, intuitivní ovládání a dlouhodobou péči ze strany kvalifikovaných techniků. Váš první krok k levné energii může začít na mastertherm.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *