Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Tepelnou pohodu můžete mít doma i vy. Chcete vědět, jak na to?

Říká vám něco „tepelná pohoda“? Termín označuje optimální teplotu v místnosti, díky které náš organismus funguje lépe než v přetopené nebo chladné místnosti. Způsobů, jak docílit ideálního mikroklimatu, je celá řada. Některé jsou však mnohem efektivnější než ostatní. Patří k nim vytápění a ochlazování pomocí nízkoteplotního tepelného čerpadla nebo klimatizace. Mezi absolutní špičku patří zařízení japonské společnosti Daikin.

Co je to nízkoteplotní tepelné čerpadlo?

Společnost Daikin je specialista v segmentu klimatizací, ale nezaostává ani ve výrobě nízkoteplotních tepelných čerpadel. Jde o inovativní zařízení, které je postaveno na velmi účinných a přitom úsporných kompresorech. Oproti klasickým čerpadlům mají mnohem vyšší topný výkon a přes velmi nízké venkovní teploty a zároveň jsou energeticky nenáročná. Můžete proto počítat s rychlou návratností počáteční investice.

Výhoda nízkoteplotních čerpadel Daikin nespočívá jen v nízkých provozních nákladech. Jistě váš potěší i nenáročná montáž (není zapotřebí žádných zemních prací či odvětrávací místnosti pro vnitřní jednotku), jednoduché ovládání a okamžitý přehled nad výkonem a spotřebou.

Topit můžete i klimatizací. Vyplatí se to?

Klimatizace se využívá především k ochlazování vzduchu a málokdo ví, že jí lze také vytápět. Klimatizační jednotka funguje na stejném principu jako tepelné čerpadlo a oproti elektrickým přímotopům nabízí až trojnásobnou účinnost při stejném příkonu. Přitápění pomocí klimatizace je nejekologičtější řešení.

Daikin vyrábí široké spektrum klimatizačních systému a její vlajkovou lodí je momentálně model Emura. Disponuje spoustou inovativních funkcí (fotokatalytický filtr, 3D průtok vzduchu, ovládání na dálku pomocí aplikace ve smartphonu…), je vysoce úsporná (A+++), tichá (max. 19 db.) a zároveň skvěle vypadá. Za svůj elegantní design v minimalistickém duchu sklidila ocenění red dot design award 2014.

Proč se rozhodnout pro systémy Daikin?

Ať už se rozhodnete pro tepelné čerpadlo nebo klimatizaci, v případě značky Daikin neprohloupíte. Japonská kvalita, bezkonkurenční parametry, inovativní technologie, jednoduchá montáž a obsluha vás budou každý den utvrzovat v tom, že jste nešlápli vedle.