Tepelnou pohodu můžete mít doma i vy. Chcete vědět, jak na to?

Tepelnou pohodu můžete mít doma i vy. Chcete vědět, jak na to?

Říká vám něco „tepelná pohoda“? Termín označuje optimální teplotu v místnosti, díky které náš organismus funguje lépe než v přetopené nebo chladné místnosti. Způsobů, jak docílit ideálního mikroklimatu, je celá řada. Některé jsou však mnohem efektivnější než ostatní. Patří k nim vytápění a ochlazování pomocí nízkoteplotního tepelného čerpadla nebo klimatizace. Mezi absolutní špičku patří zařízení japonské společnosti Daikin.

Co je to nízkoteplotní tepelné čerpadlo?

Společnost Daikin je specialista v segmentu klimatizací, ale nezaostává ani ve výrobě nízkoteplotních tepelných čerpadel. Jde o inovativní zařízení, které je postaveno na velmi účinných a přitom úsporných kompresorech. Oproti klasickým čerpadlům mají mnohem vyšší topný výkon a přes velmi nízké venkovní teploty a zároveň jsou energeticky nenáročná. Můžete proto počítat s rychlou návratností počáteční investice. Výhoda nízkoteplotních čerpadel Daikin nespočívá jen v nízkých provozních nákladech. Jistě váš potěší i nenáročná montáž (není zapotřebí žádných zemních prací či odvětrávací místnosti pro vnitřní jednotku), jednoduché ovládání a okamžitý přehled nad výkonem a spotřebou.

Topit můžete i klimatizací. Vyplatí se to?

Klimatizace se využívá především k ochlazování vzduchu a málokdo ví, že jí lze také vytápět. Klimatizační jednotka funguje na stejném principu jako tepelné čerpadlo a oproti elektrickým přímotopům nabízí až trojnásobnou účinnost při stejném příkonu. Přitápění pomocí klimatizace je nejekologičtější řešení. Daikin vyrábí široké spektrum klimatizačních systému a její vlajkovou lodí je momentálně model Emura. Disponuje spoustou inovativních funkcí (fotokatalytický filtr, 3D průtok vzduchu, ovládání na dálku pomocí aplikace ve smartphonu...), je vysoce úsporná (A+++), tichá (max. 19 db.) a zároveň skvěle vypadá. Za svůj elegantní design v minimalistickém duchu sklidila ocenění red dot design award 2014.

Proč se rozhodnout pro systémy Daikin?

Ať už se rozhodnete pro tepelné čerpadlo nebo klimatizaci, v případě značky Daikin neprohloupíte. Japonská kvalita, bezkonkurenční parametry, inovativní technologie, jednoduchá montáž a obsluha vás budou každý den utvrzovat v tom, že jste nešlápli vedle.

Publikováno: 27. 08. 2014

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: nízkoteplotní tepelná čerpadla | vytápění klimatizací