Tisíce Čechů si léto bez dovolené v Chorvatsku nedokáže představit

Tisíce Čechů si léto bez dovolené v Chorvatsku nedokáže představit

Přemýšlíte, kam letos vyrazíte na letní dovolenou? Co byste řekli bývalé „Jugošce“? Chorvatsko rozhodně nezavání nudou a rutinou – v takovém případě by Češi i ostatní evropské národy nenavštěvovali zemi na pomezí střední a jižní Evropy tak masivně. Statistiky hovoří jasně a například v oblasti Dalmácie je více než 50 % turistů z České a Slovenské republiky. Chorvatsko má co nabídnout a pokud je vám přítomnost krajanů příjemná, začněte balit kufry.

Přívětiví lidé, krásná příroda a cenová dostupnost

Chorvati turistickým ruchem žijí a jsou vůči turistům velmi vstřícní. Potěší vás i jistá podobnost mezi chorvatštinou a češtinou. Oba jazyky jsou slovanské a většinou se zde domluví každý. Dalším argumentem je relativně krátká cesta, kterou lze bez problémů urazit autem i s celou rodinou. V neposlední řadě jde o příznivé ceny, a to nejen ubytování, ale také jídla, pohonných hmot a služeb. Za zmínku stojí také příjemné klima či skutečnost, že není problém sehnat ubytování se psem. V posledních letech roste zájem o tzv. robinsonády - místa na odlehlých částech chorvatských ostrovů. Tím pravým důvodem je samozřejmě kombinace výše uvedených výhod a úžasné přírody. Chorvatsko je rozmanité a naleznete zde množství přírodních krás. Na stereotyp nenarazíte a naopak si budete užívat procházky po národních parcích a slunění na všudypřítomných plážích. Větší i menší města ohromují návštěvníky koloritem starobylé architektury, která umocňuje celkovou atmosféru.

Kde najdete zájezdy do Chorvatska za skvělou cenu?

Chorvatsko je stálicí a tuzemské cestovní kanceláře nabízí množství destinací. Není snadné vybrat tu správnou a nejlevnější dovolenou v Chorvatsku, ale vy můžete využít přehledné porovnání zájezdů na NewTravel.cz. V rámci intuitivního rozhraní rychle porovnáte jednotlivé nabídky prověřených cestovek a ušetříte tak spoustu peněz i času.

Publikováno: 24. 01. 2016

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: proč do chorvatska