Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Proč cvičit jógu a kam si na ni zajít v Ostravě?

Člověk může dělat téměř cokoliv, problémem většinou není nedostatek prostředků, jako spíše absence motivace. Platí to minimálně o józe, po které pošilhává spousta lidí – ale z blíže nespecifikovaného důvodu se k tomu nakonec neodhodlají. Je to i váš případ? V tom případě si osvěžte paměť ohledně jejích pozitivních přínosů.

Efektivní protažení i posílení svalstva

Jóga příslovečně klame tělem. Na první pohled vypadá možná až příliš triviálně, ve skutečnosti ji spousta sportovců využívá coby doplněk k silovým sportům – a to jednoduše proto, že se v rámci cvičení zapojuje prakticky celá svalová soustava a nikoliv pouze určitá skupina svalů. Díky józe je trénink vyváženější a minimalizuje se riziko nepříjemných problémů (typicky bolesti zad).

Cvičením za lepší flexibilitou

Mnohým se naopak jóga jeví příliš krkolomně, ovšem ve skutečnosti ji může cvičit téměř každý, a to bez ohledu na tělesnou konstituci a věk. Cvičením se výrazně zlepšuje celková flexibilita, a v konečném důsledku se budete cítit mnohem lépe – po fyzické i psychické stránce.

Perfektní odbourávač stresu i tuků

Pozitivní přínos jógy na psychiku jsme nakousli v předchozím bodě. V čem přesně však spočívá? Většina cvičenců pohlíží na tréninky nejen jako na více či méně fyzicky náročné cvičení, ale především jako na úžasnou formu relaxace, v rámci které člověk vnímá svůj dech a intenzivně se napojuje na své vědomí. Výsledkem kvalitního tréninku je revitalizace mysli i celkové zklidnění.

A co se týče jógy jakožto prostředku za lepší postavou, ačkoliv se při cvičení nespálí tolik kalorií (samozřejmě s výjimkou hot jógy, kdy se cvičí v místnosti vyhřáté na cca 27-38 °C), dochází k příznivým hormonálním procesů, které vedou k zahnání nadměrných chutí k jídlu a lepšímu trávení.

Zajděte si zacvičit do největšího fitness centra v Ostravě

Jóga se dá provozovat i doma před televizí, ale začátky je vhodné podstoupit se zkušeným instruktorem – třeba právě ve Fit Parku, což je nejlépe vybavené a největší fitness centrum Ostrava.

Nabídka tréninků, které lze ve Fit Park absolvovat, je nebývale pestrá. Fitko vám vyhledávač „nevyplivne“ jen na dotaz typu „jóga Ostrava“, ale také „heat Ostrava“ a na mnohá další spojení včetně crossfitu a dalších oblíbených silových i vytrvalostních aktivit.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *