Proč cvičit jógu a kam si na ni zajít v Ostravě?

Proč cvičit jógu a kam si na ni zajít v Ostravě?

Člověk může dělat téměř cokoliv, problémem většinou není nedostatek prostředků, jako spíše absence motivace. Platí to minimálně o józe, po které pošilhává spousta lidí – ale z blíže nespecifikovaného důvodu se k tomu nakonec neodhodlají. Je to i váš případ? V tom případě si osvěžte paměť ohledně jejích pozitivních přínosů.

Efektivní protažení i posílení svalstva

Jóga příslovečně klame tělem. Na první pohled vypadá možná až příliš triviálně, ve skutečnosti ji spousta sportovců využívá coby doplněk k silovým sportům – a to jednoduše proto, že se v rámci cvičení zapojuje prakticky celá svalová soustava a nikoliv pouze určitá skupina svalů. Díky józe je trénink vyváženější a minimalizuje se riziko nepříjemných problémů (typicky bolesti zad).

Cvičením za lepší flexibilitou

Mnohým se naopak jóga jeví příliš krkolomně, ovšem ve skutečnosti ji může cvičit téměř každý, a to bez ohledu na tělesnou konstituci a věk. Cvičením se výrazně zlepšuje celková flexibilita, a v konečném důsledku se budete cítit mnohem lépe – po fyzické i psychické stránce.

Perfektní odbourávač stresu i tuků

Pozitivní přínos jógy na psychiku jsme nakousli v předchozím bodě. V čem přesně však spočívá? Většina cvičenců pohlíží na tréninky nejen jako na více či méně fyzicky náročné cvičení, ale především jako na úžasnou formu relaxace, v rámci které člověk vnímá svůj dech a intenzivně se napojuje na své vědomí. Výsledkem kvalitního tréninku je revitalizace mysli i celkové zklidnění. A co se týče jógy jakožto prostředku za lepší postavou, ačkoliv se při cvičení nespálí tolik kalorií (samozřejmě s výjimkou hot jógy, kdy se cvičí v místnosti vyhřáté na cca 27-38 °C), dochází k příznivým hormonálním procesů, které vedou k zahnání nadměrných chutí k jídlu a lepšímu trávení.

Zajděte si zacvičit do největšího fitness centra v Ostravě

Jóga se dá provozovat i doma před televizí, ale začátky je vhodné podstoupit se zkušeným instruktorem – třeba právě ve Fit Parku, což je nejlépe vybavené a největší fitness centrum Ostrava.

Nabídka tréninků, které lze ve Fit Park absolvovat, je nebývale pestrá. Fitko vám vyhledávač „nevyplivne“ jen na dotaz typu „jóga Ostrava“, ale také „heat Ostrava“ a na mnohá další spojení včetně crossfitu a dalších oblíbených silových i vytrvalostních aktivit.

Publikováno: 18. 03. 2022

Kategorie: Sport

Autor: Adam