Hon na zaměstnance

Hon na zaměstnance

Jakkoliv tohle před pár lety neznělo pravděpodobně, tak žijeme v podstatě v době přezaměstnané. Máme nejnižší nezaměstnanost v celé Evropské unii, druhé Německo za námi zaostává skoro o procento. Jde samozřejmě o skvělý stav pro obyvatele obecně, ale pro zaměstnavatele nastává poměrně majoritní problém. Najít kvalifikovanou pracovní sílu je dnes téměř nemožné a u některé profese je zájem několikanásobně větší než nabídka. Ale i pokud sháníte běžné zaměstnance do kanceláří či skladů, nebude vaše úloha úplně jednoduchá. Je třeba se předhánět s ostatními a nabízet co nejlepší podmínky. Máte pocit, že oproti konkurenci nabízíte slušný plat, o týden delší dovolenou a vysoké stravenky, přesto se však nikdo nehlásí? Problém zřejmě bude v malé propagaci vašeho inzerátu.

Kde vás lidé najdou?

V podstatě veškerá nabídka pracovních pozic se přesunula na internet. Tam na různých portálech lze prezentovat svoje nabídky. Některé jsou placené, jiné sice zdarma, ovšem jejich kvalita není valná. Naštěstí existuje i kvalitní pracovní inzerce zdarma. Jako zaměstnavatel lze zadat region, v němž hledáte pracovníky. Potom jim pozici přiblížíte volitelnými specifiky a do popisu napíšete, koho hledáte, aby se vám nehlásili i nekompetentní lidé. Zároveň nezapomeňte uvést, co za svou práci mohou očekávat, jinak se jich přihlásí o mnoho méně a váš výběr bude omezený.

Hledáte zaměstnání?

Jste naopak člověk, který si hledá nové zaměstnání? Potom je výše zmiňovaný portál určen především pro vás. Volná místa ve vašem regionu, třeba v našem hlavním městě Praze, kde jich bude nejvíce, jsou všechna přehledně na jednom místě. Do systému si klidně zadejte svůj životopis, ať ho nemusíte posílat každému zaměstnavateli zvlášť. Nebo jste žádnou vhodnou pozici nenašli? Využijte tedy emailového agenta, který vás na nabídku, o niž budete mít zájem, upozorní do mailu.

Publikováno: 28. 01. 2018

Kategorie: Práce

Autor: Adam

Tagy: nabídka práce | volná místa