Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Vzdělání

Zvyšte své šance na dobře placenou manažerskou pozici, pomůže vám MBA

Z vysokých škol každoročně proudí bezpočet nových manažerů a téměř všichni míří na posty nejvyšších vedoucích. Personalisté ovšem velmi dobře vědí, že ani jejich vysokoškolský titul není zárukou manažerských dovedností. Tedy až na jednu výjimku a tou jsou tři písmena za jménem. Jde o titul MBA (Master of Business Administration), který v posledních letech nabývá na významu. Pokud to s vedením týmu myslíte opravdu vážně a míříte na nejvyšší posty v nadnárodních korporacích, rozhodně byste ho neměli ignorovat. Vysvětlíme vám, co je na něm tak „zvláštního“.

Rozvoj dovedností, bez kterých se manažer neobejde

Titul MBA připadá absolventům specializovaného vysokoškolského postgraduálního studia a manažeři, kteří ho získají, mají skutečně mnohem větší šanci na lukrativní pozici. Důvod je prostý, studium MBA je koncipováno tak, aby se studenti setkali nejen s pokročilými teoretickými znalostmi, ale především měli prostor pro rozvíjení praktických dovedností a schopností, bez kterých se v budoucím zaměstnání neobejdou. Lektoři kladou důraz na komunikační dovednosti, řešení problémů nebo rozhodování. K tomu využívají aktivní metody formou her, případových studií apod. Zkrátka to, s čím se studenti v rámci běžné vysokoškolské výuky nesetkají.

V zahraničí není studium MBA žádnou novinkou a naopak se již mnoho let těší velkému uznání. Délka studia se obvykle pohybuje mezi třemi až šesti semestry a cena jednoho semestru se zcela běžně pohybuje mezi 10 000 až 20 000 €. Vyberete-li se ke studiu některou z nejprestižnějších univerzit, zaplatíte i trojnásobek.

Studium MBA v České republice

Pokud vás program MBA zaujal, máme pro vás dobrou zprávu. Nebudete kvůli němu muset vycestovat do zahraničí, protože i v České republice existuje několik institucí, které tyto postgraduální programy nabízí. Jednou z nich je i Ústav práva a právní vědy, který se chlubí zkušenými lektory s praxí na prestižních univerzitách a další podstatnou výhodou – délka studia trvá pouze dva semestry. Výuka je progresivnější a studenti tak nemusí zbytečně ztrácet čas. Výjka je navíc v mateřském jazyce, což ocení všichni, kteří si s angličtinou (výuka MBA je běžně v angličtině) příliš nerozumí.

Ústav práva nabízí i další specializované programy jako jsou BBA (Bachelor of Business Administration), DBA (Doctor of Business Administration), MPA (Master of Public Administration) a LLM (Master of Laws). Chcete-li se o programech dozvědět více, navštivte oficiální web ustavprava.cz.

Štítky