Zvyšte své šance na dobře placenou manažerskou pozici, pomůže vám MBA

Zvyšte své šance na dobře placenou manažerskou pozici, pomůže vám MBA

Z vysokých škol každoročně proudí bezpočet nových manažerů a téměř všichni míří na posty nejvyšších vedoucích. Personalisté ovšem velmi dobře vědí, že ani jejich vysokoškolský titul není zárukou manažerských dovedností. Tedy až na jednu výjimku a tou jsou tři písmena za jménem. Jde o titul MBA (Master of Business Administration), který v posledních letech nabývá na významu. Pokud to s vedením týmu myslíte opravdu vážně a míříte na nejvyšší posty v nadnárodních korporacích, rozhodně byste ho neměli ignorovat. Vysvětlíme vám, co je na něm tak „zvláštního“.

Rozvoj dovedností, bez kterých se manažer neobejde

Titul MBA připadá absolventům specializovaného vysokoškolského postgraduálního studia a manažeři, kteří ho získají, mají skutečně mnohem větší šanci na lukrativní pozici. Důvod je prostý, studium MBA je koncipováno tak, aby se studenti setkali nejen s pokročilými teoretickými znalostmi, ale především měli prostor pro rozvíjení praktických dovedností a schopností, bez kterých se v budoucím zaměstnání neobejdou. Lektoři kladou důraz na komunikační dovednosti, řešení problémů nebo rozhodování. K tomu využívají aktivní metody formou her, případových studií apod. Zkrátka to, s čím se studenti v rámci běžné vysokoškolské výuky nesetkají. V zahraničí není studium MBA žádnou novinkou a naopak se již mnoho let těší velkému uznání. Délka studia se obvykle pohybuje mezi třemi až šesti semestry a cena jednoho semestru se zcela běžně pohybuje mezi 10 000 až 20 000 €. Vyberete-li se ke studiu některou z nejprestižnějších univerzit, zaplatíte i trojnásobek.

Studium MBA v České republice

Pokud vás program MBA zaujal, máme pro vás dobrou zprávu. Nebudete kvůli němu muset vycestovat do zahraničí, protože i v České republice existuje několik institucí, které tyto postgraduální programy nabízí. Jednou z nich je i Ústav práva a právní vědy, který se chlubí zkušenými lektory s praxí na prestižních univerzitách a další podstatnou výhodou - délka studia trvá pouze dva semestry. Výuka je progresivnější a studenti tak nemusí zbytečně ztrácet čas. Výjka je navíc v mateřském jazyce, což ocení všichni, kteří si s angličtinou (výuka MBA je běžně v angličtině) příliš nerozumí. Ústav práva nabízí i další specializované programy jako jsou BBA (Bachelor of Business Administration), DBA (Doctor of Business Administration), MPA (Master of Public Administration) a LLM (Master of Laws). Chcete-li se o programech dozvědět více, navštivte oficiální web ustavprava.cz.

Publikováno: 14. 06. 2013

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: BBA | mba | studium mba